Słoneczny finał XXI Edycji Młodzieżowych Biegów Przełajowych

Od września najmłodsi fani biegów uczestniczyli w XXI Edycji Biegów Przełajowych. Czy to mróz, czy słoneczna pogoda, dzielnie stawali do rywalizacji, zdobywając punkty do końcowej klasyfikacji.

Zawodnicy zmierzyli się z niełatwą trawiastą trasą, przygotowaną specjalnie dla nich na błoniach pięknego parku. Otoczenie przyrody i piękna sportowa rywalizacja, sprzyjały licznemu uczestnictwu w zawodach. W całym cyklu wzięło udział 374 dzieci i młodzieży z całego Śląska i okolic.

Na tegoroczny cykl biegów, złożyło się 6 zawodów. Jak zwykle uczestnicy rywalizowali w odpowiednich do wieku dystansach, które zwiększane są wraz z rosnącym wiekiem zawodników. Młodzi biegacze, którzy w ciągu rywalizacji uzyskali największą liczbę punktów za zajęte miejsca, zdobyli wspaniałe trofeum – Puchar Dyrektora MOSiR Mysłowice oraz upominki. Wyróżniono pierwsze 6 z każdej kategorii, a tych Było aż 8.

Pięknymi medalami wyróżniono również najwytrwalszych zawodników, którzy wykazali się prawdziwym sportowym duchem, uczestnicząc w co najmniej 5 biegach. Ogromne brawa dla Was za wytrwałość.

Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział. Jednocześnie zapraszamy na kolejny cykl zawodów – XXII edycję MBP, które j szczegóły podamy już we wrześniu.

Szczegółowe wyniki klasyfikacji końcowej zawierają tabele wynikowe każdej kategorii i grupy wiekowej, z którymi zapoznać się można w zakładkach: Aktualności/Młodzieżowe Biegi Przełajowe/Wyniki.