Młodzieżowe Biegi Przełajowe

Już w końcowych latach osiemdziesiątych oraz w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, MOSiR co roku organizował przełajowe zawody biegowe w Mysłowicach, składające się zazwyczaj z 3-4 biegów wiosennych. Od roku szkolnego 2002/2003 cykl sobotnich, jesienno – wiosennych biegów przełajowych, składał się z siedmiu biegów. Zawody od piętnastu lat, odbywają się co roku na trasach biegowych MOSiR-u wokół obiekt sportowego przy ulicy Promenada. Przeznaczone są wyłącznie dla dzieci i młodzieży szkolnej w celu zachęcenia do czynnego uprawiania sportu, a w szczególności – do uprawiania lekkiej atletyki i sportów biegowych.

Na przestrzeni tego piętnastolecia, w Młodzieżowych Biegach Przełajowych uczestniczyło łącznie kilka tysięcy uczennic i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Gro uczestników biegowych zawodów, bo prawie 80% – stanowili i nadal stanowią uczniowie i uczennice mysłowickich placówek oświatowych. Ale ponieważ „fama” o dobrej, profesjonalnej organizacji i troski o uczestników, rozszerzała się coraz bardziej, to również z roku na rok coraz więcej młodych amatorów – sportowców, przyjeżdżało i nadal przybywa z klubów i wielu szkół z innych śląskich miast. Na listach startowych i w tabelach klasyfikacyjnych kolejnych edycji piętnastolecia MBP, odnotowano młodych adeptów biegania z Będzina, Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Imielina, Jaworzna, Katowic, Mikołowa, Miechowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Sosnowca, Tarnowskich Gór i Zabrza.

MOSiR Mysłowice informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
MOSiR Mysłowice