Pierwsze wiosenne biegi przełajowe 20 edycji MBP już za nami

Po ponad 2 letniej przerwie powróciły wyczekiwane przez dzieci Młodzieżowe Biegi Przełajowe. 20 jubileuszowa edycja odbywa się na nowych trasach biegowych w Parku Słupna.

23 marca odbyły się pierwsze zawody, wchodzące w skład cyklu 3 biegów. Pozostałe odbędą się 14 maja oraz 11 czerwca. Uczestnicy, którzy w ciągu tych 3 imprez uzyskają największą liczbę punktów za zajęte miejsca, mają szansę zdobyć wspaniałe trofeum – Puchar Dyrektora MOSiR Mysłowice.

Zawodnicy zmierzyli się z trawiastą trasą, przygotowaną specjalnie dla nich na błoniach pięknego parku. Słoneczna pogoda i otoczenie przyrody sprzyjały licznemu uczestnictwu w zawodach.

W biurze zawodów przyjęto zgłoszenia od 165 uczestników, a z tej liczby tylko czworo nie ukończyło biegu. Dziewczęta i chłopcy biegali w 5 kategoriach wiekowych. Jak zwykle rywalizowali oni w odpowiednich do wieku dystansach, które zwiększane są wraz z rosnącym wiekiem uczestników. Najmłodsi uczestnicy mieli zaledwie 4 lata! Ogromne gratulacje za ukończenie biegu.

Serdecznie zapraszamy na kolejne zawody cyklu 20edycji MBP, które odbędą się 14 maja również w Parku Słupna.

Szczegółowe wyniki dotychczasowych zawodów zawierają tabele wynikowe każdej kategorii i grupy wiekowej, z którymi zapoznać się można w zakładkach: Aktualności/Młodzieżowe Biegi Przełajowe/Wyniki.