Igrzyska Dzieci w koszykówce: Złote medale dla uczniów SP 10

5 marca 2024 roku w gościnnych progach Szkoły Podstawowej Sportowej rozegrany został Finał Miejski Igrzysk Dzieci w Koszykówce Chłopców.

W zawodach startowały cztery najlepsze drużyny z naszego miasta, wyłonione z rozgrywek grupowych: SP 10 z Brzezinki. SP nr 13 z Brzęczkowic, SP 17 z Krasów oraz gospodarz SP Sportowa.

Młodzi koszykarze ze Szkoły Podstawowej nr 10 nie dali najmniejszych szans swoim rywalom i zostali Mistrzami Mysłowic. W finałowym spotkaniu, w pięknym stylu pokonali drużynę z Brzęczkowic 28:10. Trzecie miejsce przypadło „siedemnastce”, która pewnie pokonała szkołę sportową 36:20.

Na zakończenie turnieju finałowego wszystkie zespoły odebrały pamiątkowe dyplomy a trzy pierwsze drużyny medale, które wręczyła Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Sportowej Justyna Wojak.