Finały miejskie mysłowickich szkół w piłce nożnej

16 kwietnia br. odbyły się zawody mysłowickich szkół ponadpodstawowych w piłce nożnej. W tym roku na boiskach LKS-u Unia Kosztowy swój kunszt piłkarski zaprezentować mogli chłopcy jak i dziewczęta.

W turnieju dziewcząt rozegrany został tylko jeden mecz, który zarazem był spotkaniem finałowym:

• 1 mecz: II LO – ZSO I LO – 2 : 1 (0 : 1)

Po zaciętym boju zwyciężyły zawodniczki II Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich, które szalę zwycięstwa przechyliły na swoją stronę dopiero w trakcie drugiej połowy spotkania. Reprezentacja Mistrzyń Mysłowic:
Kotowicz Katarzyna – KAPITAN, Liszka Wiktoria, Garbiec Paulina, Kasperkiewicz Monika, Dziubany Zuzanna, Tara Monika, Morawska Julia, Kluska Martyna, Kubasiewicz Julia, Ostachowska Dominika, Urbaniak Wiktoria, Sojda Magdalena;
Bąbel Sylwia, Szelest Wojciech – OPIEKUNOWIE

Nagrody indywidualne odebrały:

• najlepsza piłkarka turnieju: Tara Monika (II LO)
  • najlepsza piłkarka II LO: Kubasiewicz Julia
  • najlepsza piłkarka ZSO I LO: Jochemczyk Martyna

Po zakończonym turnieju dziewcząt przyszedł czas na piłkę nożną chłopców. W turnieju wzięły udział wszystkie trzy mysłowickie szkoły ponadpodstawowe:

• 1 mecz: CKZiU – ZSO I LO – 3 : 0 (3:0)
  • 2 mecz: II LO – ZSO I LO – 2:5 (0:3)
  • 3 mecz: II LO – CKZiU – 2:8 (1:2)

Bezapelacyjnie najlepszą ekipą turnieju zostało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, które popisało się najlepszą siłą ofensywną – 11 zdobytych bramek, jak i najlepszą defensywą – 2 stracone bramki. Mistrzowie Mysłowic wystąpili w składzie:
Köcher Jakub – KAPITAN, Pająk Adrian, Lampa Mateusz, Szałkiewicz Mateusz, Jabcoń Bartosz, Jabcoń Dawid, Utzmann Kamil, Zieliński Michał, Jochemski Kamil, Orzełek Dominik, Wyrzykowski Kamil, Kempny Marek; Osyra Wojciech – OPIEKUN

Trofea dla najlepszych odebrali:

• najlepszy piłkarz turnieju: Zieliński Michał (CKZiU)
  • najlepszy piłkarz CKZiU: Utzmann Kamil
  • najlepszy piłkarz ZSO I LO: Jarosz Patryk
  • najlepszy piłkarz II LO: Bara Dawid

Natomiast w dniach 23-24 kwietnia br. finały w piłce nożnej rozegrali reprezentanci szkół podstawowych grupy „młodszej” (2005 i mł.). „Na pierwszy ogień” ruszyły dziewczyny, które w strugach deszczu rozgrywały swoje spotkanie.

W jedynym spotkaniu tego turnieju reprezentantki SP nr 13 pokazały siłę ofensywną wbijając rywalkom aż 6 bramek:

• 1 mecz: SP nr 13 – SP nr 14 – 6:2 (2:2)

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 13 wystąpiły w składzie:
Hilus Alicja – KAPITAN, Kulpa Marta, Karwicka Nina, Naborczyk Maja, Baranowska Amelia, Kirker Agnieszka, Wnuk Wiktoria, Ociepka Weronika, Musiał Weronika, Bielańska Adrianna, Matusek Dominika; Jankowska Patrycja – OPIEKUN

• najlepsza piłkarka turnieju: Hilus Alicja (SP nr 13)
  • najlepsza piłkarka SP nr 13: Karwicka Nina
  • najlepsza piłkarka SP nr 14: Dyląg Daria

Dzień po turnieju dziewcząt swoje umiejętności piłkarskie mogli zaprezentować rówieśnicy z „grupy młodszej”. Turniej chłopców został rozegrany systemem pucharowym:

• 1 mecz: SP nr 5 – SP nr 3 – 2:4 (0:2)
  • 2 mecz: SP nr 15 – SP nr 13 – 3:5 (0:2)
  • mecz o miejsca 3-4: SP nr 5 – SP nr 15 – 5:3 (3:1)
  • mecz o miejsca 1-2: SP nr 3 – SP nr 13 – 1:0 (1:0)

Zwycięzcami turnieju okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, którzy na boisku prezentowali najrówniejszy poziom piłkarski. Kadra zwycięskiej reprezentacji:
Filipiak Kacper – KAPITAN, Filus Iwo, Kukwa Igor, Ciuchta Kacper, Broda Dominik, Wróbel Daniel, Ogaza Eryk, Grądziel Kacper, Zipper Mikołaj, Stachura Jakub, Osip Jakub, Szubis Adam; Hankus Marcin – OPIEKUN

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali wybrani:

• najlepszy piłkarz turnieju: Filipiak Kacper (SP nr 3)
  • najlepszy piłkarz SP nr 3: Ciuchta Kacper
  • najlepszy piłkarz SP nr 13: Suski Dawid
  • najlepszy piłkarz SP nr 5: Kryjak Kacper
  • najlepszy piłkarz SP nr 15: Chebel Szymon

Ostatnie zawody w piłce nożnej szkół podstawowych grup „starszych” zostały rozegrane w dniach 25-26 kwietnia br.. Jako pierwsze swój turniej rozegrały dziewczęta. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”.

• 1 mecz: SP nr 13 – SP nr 7 – 0:0 (0:0) k.- 3:0
  • 2 mecz: SP nr 4 – SP nr 13 – 1:0 (1:0)
  • 3 mecz: SP nr 7 – SP nr 4 – 0:0 (0:0)

O zwycięstwie w turnieju zadecydowała tylko jedna bramka strzelona w regulaminowym czasie gry. Bramkę zdobyły zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 4, a więc to one cieszył się ze zwycięstwa w całym turnieju. Wystąpiły w składzie: Patałąg Julia – KAPITAN, Daniec Julia, Urbańczyk Martyna, Badura Natalia, Będkowska Alicja, Mazurek Marta, Stępień Sonia, Mirowska Maja, Bernaś Juliua, Szczepanek Natalia, Domachowksa Kasandra, Raczyńska Joanna; Mikos Kinga, Grasela Maciej – OPIEKUNOWIE

Najlepszymi zawodniczkami okazały się:

• najlepsza piłkarka turnieju: Jajo Nicol
  • najlepsza piłkarka SP nr 13: Matusek Zuzanna
  • najlepsza piłkarka SP nr 7: Hernas Martyna
  • najlepsza piłkarka SP nr 4: Badura Natalia

Kolejnego dnia czekały nas zawody chłopców grup „starszych”. Do finałów awansowały 4 drużyny, a więc turniej rozegrany został systemem pucharowym:

• 1 mecz: SP nr 4 – SP nr 2 – 1:1 (0:1) k. 2:0
  • 2 mecz: SP nr 13 – SP nr 7 – 0:2 (0:1)
  • mecz o miejsca 3-4: SP nr 2 – SP nr 13 – 0:7 (0:3)
  • mecz o miejsca 1-2: SP nr 4 – SP nr 7 – 0:3 (0:1)

Zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 7 dzięki „żelaznej” obronie i dobrej grze w ataku zwyciężyli w obydwóch spotkaniach, a co za tym idzie w całym turnieju. Kadra SP nr 7:
Stachoń Łukasz – KAPITAN, Juszczyk Szymon, Krefta Marcin, Patusiski Michał, Patalas Bartłomiej, Puternicki Michał, Janosz Damian, Krefta Tomasz, Stachoń Maciej, Wenda Konrad, Laufer Daniel, Zawada Jacek; Wojas Adam, Fetler Bartosz – OPIEKUN

• najlepszy piłkarz turnieju: Stachoń Maciej (SP nr 7)
  • najlepszy piłkarz SP nr 7: Stachoń Łukasz
  • najlepszy piłkarz SP nr 13: Trzop Mateusz
  • najlepszy piłkarz SP nr 2: Muchel Mateusz
  • najlepszy piłkarz SP nr 4: Czarnecki Dawid