Rozpoczęliśmy majowe rozgrywki w piłce nożnej!

Piłkarskie zmagań w wydaniu mysłowickich uczniów oraz uczennic ruszyły! Na obiekcie przy ul. Paderewskiego rywalizację piłkarską rozpoczęli uczniowie starszych klas Szkół Podstawowych.

Jako pierwsze na boisko wyszły dziewczęta. Po przeprowadzonych wcześniej zmaganiach grupowych, awans do finału wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 14 oraz Szkoła Podstawowa nr 3. Od początku tempo narzuciły uczennice SP 3, które finalnie pokonały oponentki 3:5.

Po zmaganiach kobiecych, na boisko wyszli chłopcy. W pierwszym spotkaniu zmierzyli się zawodnicy z SP 4 oraz SP Sportowej. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli uczniowie z Bończyka, jednak Sportowa szybko odpowiedziała. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 1:1, a o ostatecznym zwycięzcy tego spotkania zadecydowały karne. Presję towarzyszącą serii „jedenastek” lepiej znieśli uczniowie „Czwórki” wygrywając ją 2:1.

Drugie spotkanie męskich rozgrywek przyniosło pojedynek SP Sportowej ze Szkoła Podstawową nr 11. Rywalizacja ta przyniosła wiele emocji, a w pierwszej odsłonie tego spotkania skuteczniejsi byli uczniowie „Jedenastki”. Po przerwie zawodnicy ze Sportowej wzięli się w garść i zaczęli odrabiać wynik, jednak to nie wystarczyło dobrze dysponowanych uczniów SP 11.

Finałowa batalia między „Czwórką”, a „Jedenastką” miała zadecydować o tytule mistrzowskim. Pierwsza połowa o wyrównana rywalizacja obu zespołów, zakończona bezbramkowym remisem. Po kilkuminutowej przerwie między połowami, do mocnej pracy ruszyli zawodnicy „Jedenastki”, którzy finalnie odnieśli końcowy triumf.

Wszystkim zawodnikom oraz zawodniczkom dziękujemy za udział w piłkarskiej rywalizacji, a uczniom Szkoły Podstawowej nr 11, a także uczennicom Szkoły Podstawowej nr 3 gratulujemy zwycięstwa.