Żeńska reprezentacja I LO triumfatorem finałów miejskich w koszykówce

27 kwietnia 2023 roku po raz kolejny byliśmy świadkami koszykarskich zmagań na parkietach. Tym razem do boju o złote medale przystąpiły uczennice dwóch mysłowickich liceów.

O godzinie 9:00 o miano najlepszego zespołu stanęły naprzeciw siebie uczennice I LO oraz II LO. Rywalizacja od początku zmagań stała na wysokim poziomie. Pierwsza kwarta padła łupem „Jedynki”, jednak w drugiej minimalnie lepsze okazały się ich oponentki, które w połowie spotkania zbliżyły się na 1 punkt.

Po przerwie uczennice z „Kościuszki” zaczęły podkręcać tempo. Po trzeciej kwarcie schodziły z placu boju z trzema punktami przewagi. Ostatnia kwarta to sukcesywne powiększanie przewagi, co przyniosło się na końcowy rezultat 31:19 dla I LO.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w koszykarskich zmaganiach. Uczennicom I Liceum Ogólnokształcącego gratulujemy zwycięstwa.

I Liceum Ogólnokształcące vs II Liceum Ogólnokształcące – 32:19 (9:6, 11:10, 17:14)