Uczniowie „Kościuszko” ze złotymi medalami w baskecie

26 kwietnia 2023 roku uczniowie szkół ponadpodstawowych stanęli do sportowej rywalizacji na etapie miejskim w koszykówce. Do udziału w zawodach zgłosiły się wszystkie mysłowickie szkoły.

Jako pierwsi na parkiecie pojawili się zawodnicy z II LO oraz CKZiU. Pierwsza kwarta padła łupem uczniów „Dwójki”, w drugiej oraz trzeciej minimalnie lepsi okazali się uczniowie CKZiU. Ostatnia część spotkania to jednak dominacja licealistów z Mikołowskiej, którzy dzięki skutecznej grze pod koszem przeciwnika, odskoczyli finalnie przeciwnikom na 13 punktów.

„Kościuszko” vs CKZiU

Drugie starcie przyniosło nam pojedynek CKZiU z I LO. Od pierwszej akcji mocno do przodu ruszyli uczniowie z „Kościuszki”, którzy zdominowali oponentów. Druga część to spokojne nadrabianie przez uczniów CKZiU, którzy na początku trzeciej kwarty po raz pierwszy w spotkaniu wyszli na prowadzenie. Ich radość nie trwała jednak długu, gdyż I LO ponownie weszło na wyższe obroty, finalnie dystansując oponentów na 22 punkty.

Który ogólniak zdobędzie złote medale?

Ostatni mecz należał do uczniów obu liceum. Ponownie jak w poprzednim spotkaniu, I LO szybko objęło prowadzenie, kończąc pierwszą kwart wynikiem 16:4. Kolejne części spotkanie to pewna gra w obronie w połączeniu ze skutecznością pod koszem przeciwnika przez zawodników „Kościuszki”, która dała kolejny w tym roku szkolnym tytuł najlepszego zespołu Mysłowic.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zdrową, sportową rywalizację podczas koszykarskich zmagań. Składamy gratulacje dla I Liceum Ogólnokształcącego za zdobycie I miejsca.