Po przerwie do gry wróciły juniorki – Silesia Volley

W czwartek 25 lutego zespół juniorek na hali przy ulicy Jasińskiego po zaciętym spotkaniu pokonał drużynę MUKS Sari Żory 3:2.

Pierwszy set od samego początku dosyć wyrównany, jednak w końcówce do głosu doszły zawodniczki z Żor i dzięki dobrej zagrywce dość pewnie wygrały 25:19. Kolejne dwa sety odbyły się już zupełnie pod dyktando dziewczyn z Silesii. Gospodynie wygrały kolejno do 19 i 15.

Pomimo łatwo wygranych dwóch partii, w 4 secie to zawodniczki gości od samego początku wypracowało sobie kilkupunktową przewagę. Dobra postawa zawodniczek z Mysłowic w końcówce seta nie pozwoliła jednak odrobić im straty punktowej i o losach meczu musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim dziewczyny pokazały prawdziwy charakter.

Mimo prowadzenia zespołu gości już na samym początku piątego seta aż 6:1, dzięki kilku znakomitym obroną i dobrej zagrywce udało się odwrócić losy spotkania i ostatecznie zwyciężyć 15:13.

• Silesia Volley MSK Mysłowice vs MUKS Sari Żory – 3:2 (19:25, 25:19, 25:15, 22:25, 15:13)

Silesia Volley Mysłowice: Domachowska, Zonik, Stępień, Pikura, Żyła, Chruślicka, Przepaśniak oraz Trznadel, Ściuk, Doniec, Wojtaś, Krakowska, Kochman i Radzimirska

W najbliższy czwartek zespół juniorek rozegra mecz w Cieszynie. Trzymamy kciuki!