Mistrzostwa Mysłowic szkół ponadpodstawowych w koszykówce

W poniedziałkowy poranek reprezentantki oraz reprezentanci mysłowickich szkół ponadpodstawowych rozpoczęli rywalizację w finałach miejskich w koszykówce.

Do zawodów  rozgrywanych w sali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach zgłosiły się odpowiednio: w rywalizacji dziewcząt – I LO, II LO, chłopców – CKZiU, II LO oraz I LO.

Turniej rozpoczęliśmy od meczu uczennic dwóch mysłowickich ogólniaków. Przez większość spotkania gra toczyła się właściwie punkt za punkt, dopiero w czwartej kwarcie koszykarki II LO dzięki celnym rzutom do kosza i skutecznej obronie uzyskały 9 punktową przewagę, która pozwoliła cieszyć się ze złotych medali.

Zaraz po dziewczynach do rywalizacji przystąpili panowie, pierwsze dwa spotkania rozegrali uczniowie CKZiU z I oraz II LO. Pomimo olbrzymiego poświęcenia oraz walki o każdą piłkę, koszykarzom z CKZiU zabrakło skuteczności oraz celności, co ostatecznie skutkowało przegraniem obu meczy. Tak więc o zwycięstwie w finale miejskim miał zadecydować ostatni, trzeci mecz pomiędzy dwoma ogólniakami.

Pomimo początkowej bardzo wyrównanej gry obu zespołów, koszykarze „Kościuszki” po dwóch celnych rzutach za 3 punkty odrodzili się jak feniks z popiołów w drugiej połowie. Piękna walka w czwartej kwarcie kończy się ostatecznie powiększeniem przewagi punktowej i obronieniem tytułu Mistrzów Mysłowic. Pełne emocji spotkanie z trybun obserwowała spora grupa kibiców-uczniów obu drużyn, którzy nie mogli narzekać na to widowisko.