Piłka nożna halowa na start Sportowej Feriady 24′!

Przerwa zimowa dla uczniów śląskich szkół właśnie się rozpoczęła, a wraz z nią Sportowa Feriada 2024! Jak co roku piłkarskie emocje zainaugurowały masę sportowych atrakcji, które czekają na mieszkańców Mysłowic.

Tegoroczne rozgrywki skierowane zostały dla młodych piłkarzy z roczników 2014 oraz 2015. Na starcie piłkarskich zmagań stanęło łącznie 6 zespołów: po dwie drużyny Górnika Wesoła oraz Lechia 06 Mysłowice oraz AKS Górnik 2020 Niwka Sosnowiec i Pogoń Imielin. Turniej rozegrano systemem ligowym, a każdy mecz trwał 15 minut.

Emocje oraz zaangażowanie młodych adeptów piłki nożnej były widoczne w każdym spotkaniu. Najwięcej wrażeń oraz zwrotów akcji przyniosło jednak ostatnie spotkanie turnieju, w którym AKS Górnikiem 2020 Niwka podejmował Górnik Wesoła. Oba zespoły w swoich pierwszy czterech grach nie straciły punktów, dzięki czemu ich spotkanie miało wyłonić najlepszy zespół. Po 15 minutach zaciętej gry na tablicy widniał wynik 1:1. Finalnie o 1 miejscu zdecydował bilans bramkowy, który o zaledwie 1 gola był na korzyść zawodników z Sosnowca.

Podczas ceremonii zamknięcia, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a do najlepszego zespołu powędrował puchar za zwycięstwo. Wyróżniono również najlepszego bramkarza oraz króla strzelców imprezy.

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce – AKS Górnik 2020 Niwka

2. miejsce – Górnik Wesoła 2014

3. miejsce – Lechia 06 Mysłowice 2014

Najlepszy bramkarz: Karol Kawa (Górnik Wesoła 2014)

Król strzelców: Maksymilian Ćwiękała (Pogoń Imielin) – 8 bramek

Wszystkim uczestnikom turnieju piłkarskiego Sportowa Feriada 2014 dziękujemy za udział. AKS-owi Górnik 2020 Niwka gratulujemy zwycięstwa.