Mysłowickie Igrzyska Dzieci w minisiatkówce chłopców rozstrzygnięte.

W poniedziałek 15 stycznia 2024 roku na hali przy ul. Jasińskiego najlepsze zespoły turniejów eliminacyjnych brały udział w finałach miejskich.

Do obrony ubiegłorocznego tytułu mistrzowskiego przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17. Ich tegorocznymi rywalami byli młodzi zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 12, Szkoły Podstawowej nr 13 oraz Szkoły Podstawowej nr 14.

Rozgrywki zainaugurowało starcie mistrzów z brązowymi medalistami z 2023 roku – SP 14. Mocno w to starcie weszli uczniowie z Krasowej, którzy wywalczyli sobie solidną zaliczkę. „Czternastka” jednak nie odpuszczała i punkt po puncie zbliżała się do oponentów. Końcówka seta przyniosła zaciętą rywalizację, z której zwycięsko wyszło SP 14. Drugi set to pełna dominacja uczniów z Wesołej, którzy finalnie pokonali SP 17 rezultatem 2:0, zapewniając sobie tym samym awans do finału.

Drugie starcie półfinałowe również dostarczyło wiele emocji. Pierwszy set przyniósł zwycięstwo SP 13, a drugi SP 15. Do rozstrzygnięcia półfinałowego starcia potrzebny był tie-break. W nim również walka toczyła się o każdy punkt. Pierwszą piłkę meczową w tym starciu miała „Trzynastka”, jednak SP 15 obroniło ją, a następnie to uczniowie „Piętnastki” mieli szansę na zakończenie spotkania. Finalnie SP 13 obroniło drugą w tym meczu piłkę meczową, objęło prowadzenia i zakończyło spotkanie, wygrywając swój półfinałowy bój.

„Mały finał” pomiędzy SP 17 oraz SP 15, podobnie jak wcześniejsze spotkanie „Piętnastki” dostarczył wielu sportowych emocji. Pierwszy, bardzo wyrównany set padł łupem uczniów z Krasowej, a zakończył się on rezultatem 25:23. Drugie starcie także zakończyło się takim samym rezultatem, tym razem dla uczniów z Wesołej.

Kolejny tie-break w wykonaniu SP 15, przyniósł drugi tego dnia rollercoaster. Koniec końców „Piętnastka” wygrała 3 set wynikiem 16:14, pieczętując tym samym zdobycie brązowych medali. Mistrzowie z poprzedniego roku, tym razem do swoich szkół wrócili bez medali.

Finałowe stracie „Trzynastki” z SP 14 od początku przebiegało po myśli tych drugich. Pierwszy set szybko zakończony do 8, drugi do 9, dał tytuł zawodnikom „Czternastki”.

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce – Szkoły Podstawowej nr 14
  2. miejsce – Szkoły Podstawowej nr 13
  3. miejsce – Szkoły Podstawowej nr 15

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w tegorocznej rywalizacji w minisiatkówce chłopców. Medalistom gratulujemy, a za uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 trzymamy kciuki podczas rywalizacji rejonowej.