Tenis stołowy dziewcząt w „Sportowej”

Szkoła Podstawowa Sportowa po raz kolejny gościła zawody w ramach sportu szkolnego. Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym dziewcząt przyniosły wiele emocji.

Tegoroczna obsada zawodów była znacznie liczniejsza niż w ubiegłorocznych rozgrywkach. Podobnie jak w rozegranych 2 tygodnie wcześniej zawodach chłopców, na starcie stanęło 8 szkół. Tytułu broniły uczennice Szkoły Podstawowej Sportowej.

Drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup po 4 zespoły. W grupie A oprócz obrońców tytułu znaleźli się uczniowie SP 1, SP 2 oraz SP 3. Do grupy B los przydzielił SP 4, SP 6, SP 13. a także SP 14.

Bezkonkurencyjne w grupie A okazały się uczennice ze „Sportowej”, które każde ze spotkań zakończyły rezultatem 3:0. Tuż za ich plecami uplasowały się zawodniczki z SP 3, a trzecie miejsce zajęły uczennice „Jedynki”. Na pocieszenie dla uczennic pozostał mecz o 7 miejsce.

Więcej emocji dostarczyła grupa. O awans do finały przez pięć starć walczyły zawodniczki z SP 13 oraz SP 14. Szal zwycięstwa raz przechylała się na korzyść „Trzynastki”, a raz SP 14. Finalnie miejsce gwarantujące awans do finału wywalczyła „Czternastka”. Trzecie miejsce w grupie B przypadło SP 6, a SP 4 przypadł bój z „Dwójką” w meczu o 7 miejsce.

Mecz o 3 miejsce w wykonaniu SP 13 wyglądało podobnie, jak walka o finał we wcześniejszym spotkaniu. Ich rywalami były uczennice „Trójki”, które tanio skóry nie sprzedały. Ostatecznie finisz był dla „Trzynastki” inny niż w poprzednim meczu, dzięki czemu drugi rok z rzędu medale zawisły na szajach uczennic z Brzęczkowic. W finałowym spotkaniu SP Sportowa kontynuował swój marsz po zwycięstwo, pokonując dziewczęta z SP 14 rezultatem 3:0.

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce – Szkoła Podstawowa Sportowa

2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14

3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 13

W międzyczasie rozgrywane były zawody rejonowe chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Mistrzowie Mysłowic, czyli SP Sportowa, mierzyli się z najlepszym zespołem Katowic – SP 67. Awans do półfinałów wojewódzkich wywalczyli podopieczni Jurij Fomina. Mysłowiccy czempionie w najbliższy wtorek tj. 14 listopada, udadzą się do Chełma Śląskiego na kolejny etap zmagań.

Wszystkim uczestnikom dzisiejszych zawodów dziękujemy za coraz liczniejszy udział w zawodach sportowych. Medalistom gratulujemy, a młodym sportowcom Sportowej SP życzymy powodzenia na kolejnych etap zmagań.