Zakończyliśmy rywalizację w miejskim, jak i rejonowym etapie Licealiady w tenisie stołowym

11 października 2023 roku Szkoła Podstawowa Sportowa była świadkiem rywalizacji tenisistów stołowych, którzy rywalizowali w miejskim, jak i rejonowym etapie Licealiady 2023/2024.

Do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny Mysłowic przystąpiły wszystkie szkoły ponadpodstawowe. Wśród dziewcząt tytułu broniły uczennice II Liceum Ogólnokształcącego, z kolei wśród chłopców uczniowie CKZiU.

Rywalizację dziewcząt zainaugurowało spotkanie obrończyń tytuł z trzecią siłą zeszłorocznej rywalizacji – CKZiU. Pierwszy mecz w tym starciu padł łupem uczennic ze „Skałki”, w kolejnym górą były zawodniczki II LO, które po starciu deblowym objęły prowadzenie. Ostatecznie w czwartej grze, zwycięstwo przypieczętowały zawodniczki „Dwójki”.

Po krótkiej przerwy naprzeciw II LO stanęły uczennice I Liceum Ogólnokształcącego, które w ekspresowym tempie pokonały ubiegłoroczne mistrzynie 0:3. Podobnie zakończyło się ostatnie starcie, w którym I LO nie dało szans uczennicom CKZiU.

3. miejsce – CKZiU

Identyczne spotkanie rozpoczęło rywalizację chłopców, w którym podobnie jak w żeńskiej rywalizacji lepsi okazali się zawodnicy „Dwójki”. Różnica między oboma spotkaniami była taka, iż finalnie II LO wygrało 3:0. Do ciekawej rywalizacji doszło w drugim spotkaniu. I LO po pierwszym meczu prowadziło, jednak II LO szybko odpowiedziało.

Debel padł łupem „Dwójki”, a czwarte spotkanie przyniosło kolejne zwycięstwo uczniom „Kościuszki”. Do rozstrzygnięcia potrzebne było piąte spotkanie, w którym ostatecznie zwyciężyli, pieczętując tym samym tytuł Mistrzów Mysłowic, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. W meczu o drugie miejsce I LO, w dość szybkim tempie uporało się z CKZiU.

2. miejsce – I LO

Po zakończeniu rywalizacji miejskiej, rozpoczęła się walka o awans do półfinałów wojewódzkich. Rywalami dziewcząt z mysłowickiego I LO byli zawodniczki z III Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach.

W tej rywalizacji lepsze okazały się uczennice ze stolicy województwa śląskiego, które w trzech spotkaniach zapewniły sobie kwalifikację do kolejnego etapu.

I LO Mysłowice – III LO Katowice – 0:3

Oponentem najlepszej drużyny z Mysłowic byli uczniowie katowickiego II Liceum Ogólnokształcącego. Po dwóch pierwszych spotkaniach stan rywalizacji był remisowy. Niezwykle wyrównana była rywalizacja w grze podwójnej, w której pierwszy set padł łupem Mysłowiczan.

Kolejne dwa sety, mimo zaciętej rywalizacji, zakończyły się minimalnymi zwycięstwami Katowiczan, co zapewniło im przewagę w rywalizacji. Czwarte starcie padło łupem mysłowickiej „Dwójki”, jednak w finałowym starcie lepsi okazali się uczniowie katowickiego II LO.

II LO Mysłowice – II LO Katowice 2:3

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w rywalizacji zarówno miejskiej, jak i rejonowej. Kolejne zawody z cyklu sportu szkolnego w tenisie stołowym zaplanowano na 25 października, a zmierzą się w nim uczniowie mysłowickich Szkół Podstawowych.