„Kościuszko” ze złotymi medalami w futbolowej rywalizacji

Piłkarskich zmagań ciąg dalszy. Po rozstrzygnięciu finałów miejskich wśród uczniów szkół podstawowych, do boju stanęli zawodnicy ze szkół średnich. Po raz kolejny areną zmagań był obiekt przy ulicy Paderewskiego.

Słoneczny poniedziałek rozpoczęła rywalizacja dziewcząt z I LO oraz „Dwójki”. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły uczennice „Kościuszki”, jednak jeszcze przed przerwą II LO zdołało wyrównać.

Druga połowa to zacięta rywalizacja bez skutecznej finalizacji. Pod koniec spotkania, sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką dla I LO, który pewnie na bramkę zamieniła jedna z zawodniczek, pieczętując zwycięstwo w piłkarskiej rywalizacji.

Po krótkiej przerwie na boisk wybiegli uczniowie CKZiU oraz II LO. Po pełnym dystansie rywalizacji, żaden z zespołów nie zdołał zdobyć bramki. Do rozstrzygnięcia były potrzebne rzuty karny, a w nich górą byli zawodnicy z „Dwójki”.

Do drugiego spotkania męskiej rywalizacji, po raz kolejny na boisko wybiegli uczniowie CKZiU, a ich oponentem było I LO. Na prowadzenie szybko wyszli pełni sił uczniowie „Kościuszki”, ale ich radość nie trwała długo.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po przerwie oba zespoły zdołały zdobyć jeszcze po jednej bramce. Kiedy po raz kolejne zanosiło się na serię rzutów karnych, błąd w szeregach obronny wykorzystali zawodnicy „Jedynki”, przechylając wynik korzystny na swoją stronę.

Ostatnie finałowe spotkanie pomiędzy I LO oraz II LO dostarczyło masę emocji. Tak samo jak w poprzednie spotkanie, I LO objęło szybko prowadzenie. Mimo kilku dogodnych sytuacji ze strony prowadzącego zespołu, „Dwójka” zdołała odpowiedzieć tuż przed przerwą.

Po przerwie oba zespoły próbowały przechylić na swoją korzyść wynik końcowy, jednak na niespełna 180 sekund przed końcem, I LO przypieczętowało drugi złoty medal w rywalizacji piłkarskiej w roku szkolny 2022/2023.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportową rywalizację, a uczniom oraz uczennicom I Liceum Ogólnokształcącego gratulujemy tytułów mistrzowskich.