Gratka dla wszystkich pasjonatów jazdy na rolkach

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno – Sportowym „Green” powraca do Was z rolkowo-odlotową imprezą. Już 4 czerwca, w ramach wydarzenia – Dzień Dziecka i Dzień Organizacji Pozarządowych w Parku Słupna.

Pasjonaci jazdy na rolkach będą mogli, w ulubiony dla siebie sposób, przemierzyć ulice miasta Mysłowice. 2 trasy, 2 poziomy trudności, 1 wielka rolkowa zabawa… po pokonaniu tras przejazdu wszyscy widzimy się na wspólnym ognisku, oczywiście w Parku Słupna!

O godzinie 19:00 wyruszamy z Parku Słupna! Przejazd podzielony będzie na dwa etapy – trasę niebieską dla początkujących i trasę czerwoną dla zaawansowanych rolkarzy, tak aby każdy znalazł coś dla siebie!

2 trasy, 2 poziomy trudności, 1 wielka rolkowa zabawa

Trasa niebieska od długości 5 kilometrów przeznaczona jest dla początkujących i dzieci. Dopuszczamy udział dzieci i dorosłych na rolkach i hulajnogach. Pociechy, które jeszcze nie umieją jeździć mogą jechać w wózkach. Nie zabraknie oczywiście podjazdów i zjazdów ale każdy kto potrafi jeździć na rolkach bez problemu sobie z tym poradzi. Szczegóły trasy poniżej:

Start na parkingu przy w Parku Słupna, następnie przejazd prowadzić będzie przez Stadionowa, Partyzantów, Mikołowska, Armii Krajowej, Karola Miarki, Oświęcimska, Stadionowa.

Planujemy powrót z tego etapu w okolicach 19:45. Damy chwilę odpoczynku wszystkim gotowym na kolejny etap i o godzinie 20:00 ruszamy na trasę czerwoną dla zaawansowanych rolkarzy.

Gotowi na rolkowe wyzwanie?

Na trasie czerwonej będziemy od uczestników wymagali naprawdę dobrych umiejętności jazdy i dobrej kondycji! Trasa o długości 11 kilometrów będzie miała sporo podjazdów i zjazdów, a tempo będzie szybkie! Szczegóły trasy poniżej:

Start na parkingu przy w Parku Słupna, następnie przejazd prowadzić będzie przez Stadionowa, Partyzantów, Janowska, Oswobodzenia, Bończyka, Obrzeżna Północna, Sosnowiecka, Boliny, Gwarków, Stawowa, Alejki Parku Zamkowego, Kacza, Krakowska, Oświęcimska, Stadionowa.

Zakończenie imprezy na parkingu na parkingu przy w Parku Słupna w okolicach 21:30/22:00. Wszystkie dzieci, które chcą brać udział w przejeździe muszą być pod opieką dorosłych! Dzieci obowiązkowo jadą w kaskach i ochraniaczach, które zalecamy wszystkim uczestnikom, naszych przejazdów!

Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak wymaga od uczestników umiejętności sprawnego poruszania się na rolkach. Nightskating to inicjatywa, której celem jest rekreacja i wychowanie przez sport oraz integracja różnych grup społecznych i wiekowych, a przede wszystkim dobra zabawa.

Więcej informacji w postach wydarzenia – https://fb.me/e/2y31dTBP9