Wielkie piłkarskie emocje podczas rozgrywek szkół podstawowych

Zmaganie piłkarskie wśród młodych piłkarek oraz piłkarzy trwają w najlepsze. W miniony piątek (19 maja), swój finał miały zawody miejskie Szkół Podstawowych w kategorii młodszej. Areną zmagań był obiekt przy ulicy Paderewskiego, na którym swoje mecze rozgrywa Unia Kosztowy. W piątkowy poranek na obiekcie IV-ligowego zespołu, w finałowej batalii zmierzyły się dwa najlepsze zespoły dziewcząt oraz cztery drużyny chłopięce.

Po zmaganiach grupowych awans do finałów miejskich wywalczyły: Szkoła Podstawowa nr 3 (obie kategorie), Szkoła Podstawowa nr 10 (kategoria chłopców), Szkoła Podstawowa nr 13 (obie kategorie) oraz Szkoła Podstawowa nr 17 (kategoria chłopców).

Jako pierwsze swoją rywalizację rozpoczęły dziewczęta. Naprzeciw sobie stanęło SP 3 wraz z SP 13. Od pierwszych minut swoje tempo narzuciły zawodniczki z Brzęczkowic, które na przerwę schodziły z jednobramkową zaliczką. Po krótkim odpoczynku, „Trzynastka” dwukrotnie pokonała bramkarkę SP 3, pieczętując złote medale.

Po wręczeniu medali dla młodych piłkarek, do boju stanęli chłopcy. Po przeprowadzonym losowaniu, Szkoła Podstawowa nr 3 trafiła na SP 13, a „Dziesiątka” na SP 17.

W pierwszym pólfinałowym spotkaniu, byliśmy świadkami wyrównanej rywalizacji. Mimo licznych ataków, piłka nie znalazła drogi do bramki w pierwszej połowie spotkania. Po przerwie oba zespoły kontynuowały próby przechylenia zwycięstwa na swoją korzyść. Finalnie górą z tego starcia wyszli uczniowie „Trójki”, którzy 90 sekund przed końcem spotkania zdobyli „złotą bramką”, dającą awans do finału.

Drugi z półfinałów przyniósł bramkę już w 2 minucie spotkania, a jej autorem był jeden z uczniów SP 17. W pierwszej połowie spotkania uczniowie z Brzezinki, dwukrotnie zdołali odpowiedzieć, dzięki czemu schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczą. W drugiej części spotkania, zawodnicy obu zespołów się rozkręcili, czego efektem była mocna wymiana ciosów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:6 dla „Dziesiątki”.

„Mały finał” pomiędzy SP 13 oraz SP 17 rozpoczął się od badania gruntu przez oba zespoły. Po pierwszej części spotkania, bliżej brązowych medali byli uczniowie z „Trzynastki”, którzy prowadzili 2:1. Po przerwie do roboty zabrali się ich oponenci, którzy zdołali zdobyć 5 bramek. Po 30-minutowym boju, plac boju z podniesionymi głowami oraz medalami na szyi, opuszczał zespół SP 17.

Ostatnie spotkanie rozpoczęło się od mocnego akcentu ze strony SP 3, które już w 8 sekundzie spotkania wyszło na prowadzenie. Na odpowiedź ze strony „Dziesiątki” trzeba było czekać praktycznie całą pierwszą połowę, gdyż w jednej z ostatnich akcji sędzia podyktował karny, który pewnie na bramkę zamienił jeden z zawodników. Po przerwie oba zespoły zdołały zdobyć po dwie bramki, co nie przyniosło rozstrzygnięcia. Podobnie było z dogrywką, w której żaden z zespołów nie zdołał pokonać bramkarza oponentów. W próbie nerwów, podczas rzutów karnych, lepiej wypadli uczniowie SP 3, którzy mogli finalnie się cieszyć z mistrzowskiego tytułu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w sportowej rywalizacji, a uczennicom Szkoły Podstawowej nr 13 oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 gratulujemy zwycięstwa!