Plażowe granie wraca do Mysłowic. Plaża Open na otwarcie czerwca

Cykl turniejów siatkówki plażowej Plaża Open wraca po czterech latach na teren Parku Słupna w Mysłowicach. To drugi raz, gdy rywalizacja w eliminacjach mistrzostw Polski w ramach cyklu toczyć się będzie właśnie w tym mieście Górnego Śląska. Najlepsze krajowe pary plażowe kobiet i mężczyzn w Mysłowicach zagrają w pierwszy weekend czerwca.

Plaża Open w mysłowickim Parku Słupna rozgrywana była już w lipcu 2019 roku. Wtedy na Górny Śląsk zjechały nie tylko najlepsze pary krajowe, ale także kadrowicze. To właśnie reprezentacyjny duet Mikołaj Miszczuk i Mariusz Prudel stanął na najwyższym stopniu podium. Wśród siatkarek najlepsze były Izabela Błasiak i Agnieszka Adamek.

Cieszymy się, że możemy wrócić w miejsce nam już znane. Pamiętam Plażę Open z 2019 roku. Mysłowice bardzo miło nas przyjęły. Rywalizacja była na naprawdę wysokim poziomie, a na kibiców czekało wiele atrakcji. W tym roku nie będzie inaczej i naprawdę warto będzie odwiedzić Park Słupna w dniach 2-4 czerwca – powiedział Marcin Strządała, organizator turnieju.

Sezon otwieramy w Mysłowicach

W tym roku w Mysłowicach w ramach Plaży Open rozegrany zostanie trzygwiazdkowy turniej eliminacji mistrzostw Polski. Będzie to wydarzenie inaugurujące cały cykl. Co ważne, po rocznej przerwie uczestnicy będą w ramach cyklu walczyć o punkty do rankingu PZPS.

Dla zawodników i zawodniczek punkty do rankingu są niezwykle ważne, dlatego też można spodziewać się sporego zainteresowania turniejem w Mysłowicach. To będzie początek sezonu, więc drużyny będą chciały sprawdzić siebie i swoje możliwości – powiedziała przed zmaganiami Monika Brzostek, była reprezentantka Polski, a obecnie dyrektor ds. sportowych Plaży Open.

Monika Brzostek w trakcie swojej kariery miała okazję występować w Mysłowicach, w turniejach World Tour oraz młodzieżowych mistrzostwach świata. – Przyjemnie będzie wrócić do Mysłowic, choć już w innej roli. Bardzo miło wspominam tutejsze turnieje i mysłowicką atmosferę. Była wyjątkowa – dodała.

Duety uczestniczące w zawodach Plaża Open Mysłowice 2023 poznamy w poniedziałek, 29 maja. Wtedy kończą się bowiem zapisy do turnieju. W piątek 2 czerwca rozegrane zostaną eliminacje, a w sobotę wystartuje turniej główny. Pierwszych medalistów Plaży Open poznamy w niedzielę. Mecze strefy medalowej będą transmitowane na żywo w TVP Sport.