Rywalizacja „grupy młodszej” szkół podstawowych w siatkówce!

25 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 13 odbyły się finały miejskie w minisiatkówce chłopców oraz dziewcząt. Do rywalizacji sportowej przystąpiły po trzy najlepsze zespoły zmagań eliminacyjnych. Prawo startu w zawodach dziewcząt wywalczyły Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Szkoła Podstawowa nr 13, z kolei u chłopców Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 14 oraz Szkoła Podstawowa nr 17.

Rywalizację dziewcząt rozpoczęło spotkanie pomiędzy SP 7 oraz SP 10. Mecz od pierwszej do ostatniej piłki przebiegał pod dyktando uczennic z Brzezinki, które pewnie pokonały swoje rywalki 2:0. W kolejnej batalii, po raz drugi na parkiet wybiegły uczennice „Siódemki”. Ty razem ich oponentkami były zawodniczki SP 13.

Pierwszy set padł łupem gospodyń, drugi SP 7, a w tie-breaku lepsze okazały się uczennice z Brzęczkowic. Finałowe spotkanie po raz kolejny w tym roku szkolnym przyniosło nam batalię pomiędzy SP 13, a SP 10. Tym razem ze zwycięstwa cieszyła się „Dziesiątka”, która pokonała SP 13 rezultatem 2:0.

Jako pierwsi na parkiet w zmaganiach chłopców wyszli uczniowie SP 4 oraz „Siedemnastki”. W obu setach lepsi okazali się uczniowie SP 17, którzy w pierwszym secie pokonali oponentów do 18, z kolei w drugiej odsłonie rozgrywki do 17. W kolejnym spotkaniu naprzeciw SP 14, ponownie na parkiecie zameldowała się „Czwórka. Pierwszy set padł łupem tych drugich, drugi dla „Czternastki”.

Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny był więc tie-break. W trzeciej odsłonie zwycięsko wyszli uczniowie z Bończyka, pokonując SP 14 do 6. Ostatni mecz sportowej rywalizacji pomiędzy SP 14, a SP 17 rozstrzygnął się na korzyść uczniów z Krasowych, którzy pewnie przypieczętowali złote medale na etapie miejskim.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom dziękuje za udział w zawodach minisiatkówki. Zwycięskim zespołom gratulujemy, a także życzymy powodzenia na etapie rejonowym.