SP 17 znowu mistrzami… tym razem w koszykówce!

Szkoła Podstawowa Sportowa była gospodarzem zmagań młodych koszykarzy z mysłowickich Szkół Podstawowych. W poniedziałek 17 kwietnia trzy najlepsze zespoły rundy eliminacyjnej, uczestniczyły w finałach miejskich sportu szkolnego w koszykówce klas starszych Szkół Podstawowych.

Prawo udziału w finałowej potyczce wywalczyli uczniowie wcześniej już wspomnianej Szkoły Podstawowej Sportowej, a także Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 17.

W pierwszej potyczce gospodarze zmierzyli się z uczniami SP 1. Spotkanie od pierwszy minut było pod kontrolą SP Sportowej, co w pewnym momencie dało im 9-punktowe prowadzenie. Uczniowie z Wielkiej Skotnicy wzięli się do roboty w 3 kwarcie, co przyniosło zmniejszenie strat, a następnie w ostatniej kwarcie dało wyrównanie. Ostatnie dwie minuty to walka o objęcie prowadzenia, co ostatecznie udało się młodym zawodnikom z „Jedynki” na kilka sekund przed końcem spotkania.

Druga gra to kolejne spotkanie gospodarzy, tym razem z zawodnikami z SP 17. Uczniowie „Siedemnastki” od początku narzucili swoje tempo, a następnie kontrolowali przebieg spotkania. Finalnie potyczka pomiędzy Sportową, a SP 17 zakończyła się wynikiem 10:34.

Finałowe spotkanie pomiędzy SP 1, a SP 17 miało wyłonić mistrza Mysłowic. Pierwsza kwarta padła łupem tych pierwszych, w drugiej minimalnie, bo o jeden punkt, lepsi byli ci drudzy. W połowie zmagań „Jedynka” miała punkt przewagi nad oponentem. Trzecia kwarta to pełen pokaz umiejętności „Siedemnastki”, która skutecznie zdystansowała przeciwników, zbliżając się tym samym do upragnionego triumfu. Duża przewaga oraz pełna kontrola w czwartej części spotkania przyniosła uczniom z Kresowych zwycięstwo.

Wszystkim zespołom dziękujemy za udział w zmaganiach koszykarskich. Uczniom Szkoły Podstawowej nr 17 gratulujemy zwycięstwa na szczeblu miejskim oraz życzymy sukcesów w kolejnym etapie zmagań!