Szczypiornistki z Brzęczkowic Mistrzyniami Mysłowic!

Maraton finałów miejskich w piłce ręcznej Szkół Podstawowych czas zacząć! 23 marca 2023 roku na Hali Widowisko-Sportowej przy ul. Bończyka, jako pierwsze na parkiet wyruszyły uczennice klas starszych.

Po rozstrzygnięciu zmagań grupowych, do miejskich finałów zakwalifikowały się następujące zespoły: Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 12 oraz Szkoła Podstawowa nr 13.

Jako pierwsze na placu boju pojawiły się uczennice SP 12 oraz SP 13. Spotkanie od początku przebiegało dyktando pod tych drugich, czego odzwierciedleniem był wynik 0:3 do przerwy. W drugiej części spotkania, obu zespołom udało się pokonać jednokrotnie oponenta.

Drugie spotkanie rozegrały między sobą zespoły SP 10 oraz SP 12. Pierwsza połowa przyniosła minimalne prowadzenie uczennicom „Dziesiątki” (2:3). Po przerwie udało im się podwyższyć wynik, jednak w ostatnich 60 sekundach spotkania oponentki odpowiedziały dwukrotnie, doprowadzając do serii rzutów karnych. W ostatecznym rozrachunku, lepsze po serii rzutów z 7 metra, okazały się zawodniczki z „Dwunastki”.

Ostatnie spotkanie pomiędzy SP 10 i SP 13, rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia „Trzynastki”, które sukcesywnie było powiększane. Po ostatniej syrenie, na tablicy wyników widniał wynik 1:5 dla uczennic z Brzęczkowic.

Wszystkim zespołom dziękujemy za udział w zawodach. Uczennicom Szkoły Podstawowej nr 13 gratulujemy oraz życzymy powodzenia na etapie rejonowym!