Uczniowie SP 10 pozostają niepokonani

Wielkie emocje oraz niesamowita walka, do ostatniego gwizdka. Tak w skrócie można podsumować rywalizację podczas finału miejskiego w minikoszykówce SP grupy młodszej który odbył się 17 marca 2023 roku w naszej sali sportowej przy ulicy Jasińskiego w Mysłowicach.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie z trzech placówek oświatowych zlokalizowanych w naszym mieście, a mianowicie:

1. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu,
  2. Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego,
  3. Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

W wyniku przeprowadzonego losowania w pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęli uczniowie ze SP 10 oraz SP 3, pomimo ambitnej gry zawodników z „trójki”, przeciwnicy pewnie kontrolowali spotkanie i po 4 kwartach ze zwycięstwa cieszył się zespół z Brzezinki, który pewnie pokonał przeciwników 31:10.

W kolejnym spotkaniu zmierzyli się koszykarze z  SP 7 oraz SP 3. W tym meczu ponownie wyższość sportową rywali musieli uznać uczniowie z mysłowickiej „trójki”. Ostatecznie na tablicy widniał wynik 22:16.

Mrożący krew w żyłach finał

O tym która szkoła będzie się cieszyć ze złotych medali oraz tytułu Mistrza Mysłowic w minikoszykówce miało zadecydować trzecie spotkanie. Zwycięzcy obu poprzednich spotkań stanęli naprzeciw siebie.

Mecz od samego początki toczył się pod dyktando uczniów z „Siódemki” którzy z kwarty na kwartę uzyskiwali coraz większą przewagę punktową. W ostatniej, czwartej kwarcie, jak feniks z popiołów odrodzili się koszykarze z SP 10 i rozpoczęli szaleńczy pościg za rywalami.

Po niesamowicie emocjonującej końcówce, przysłowiowym rzutem na taśmę ze złotych medali cieszyli się uczniowie z Brzezinki, którzy w ostatnim meczu turnieju, pokonali zawodników z SP 7 wynikiem 19:17.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.