Uczennice I LO okazały się bezkonkurencyjne w finale miejskim w siatkówce

9 marca 2023 roku na Hali Sportowej przy ulicy Jasińskiego w Mysłowicach gościły uczennice mysłowickich szkół ponadpodstawowych. Po emocjach związanych z piłką ręczną oraz badmintonem, nadszedł czas na miejskie zawody w ramach sportu szkolnego w piłce siatkowej!

Na starcie zawodów miejskich stanęły wszystkie mysłowickie szkoły ponadpodstawowe. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się ze sobą uczennice I LO oraz CKZiU. Zawodniczki z „Kościuszki” pewnie zdominowały swoje oponentki, pokonując przeciwniczki w pierwszym secie 25:3, z kolei w drugim 25:4.

Po dość jednostronnym spotkaniu, uczennice CKZiU miały szansę rewanżu, tym razem w spotkaniu z II LO. Oba sety zakończyły się wynikiem 25:20 dla „dwójki”.

Ostatni mecz rozegrały między sobą zawodniczki I LO oraz II LO. Oczywistym było, iż zwycięzcy tego spotkania wrócą ze złotymi medalami do swoich szkół. W tym spotkaniu po raz kolejny triumfowały zawodniczki z „Kościuszki”, wygrywając w pierwszym secie do 10, z kolei w drugim do 11.

Wszystkim zawodniczkom dziękujemy za udział w zawodach miejskich, a uczennicom z I Liceum Ogólnokształcącego życzymy powodzenia na etapie rejonowym.

Już w najbliższą środę, 15 marca na hali przy ulicy Jasińskiego, odbędą się miejskie finały szkół ponadpodstawowych chłopców w piłce siatkowej.