3 medale UKS Chromik Mysłowice na Halowych Mistrzostwach Śląska

Na przełomie lutego i marca br. w Raciborzu, odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Śląskiego dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce, gdzie reprezentanci naszego klubu zdobyli aż trzy medale.

Startująca w kategorii U- 12 w biegu na 600 m podopieczna trenera Pawła Szreniawy- Julia Pacha przybiegła do mety trzecia z czasem 2:03,47, za co została nagrodzona brązowym medalem.

Pozostałe 2 krążki zdobyły podopieczne trenerki Anny Paszty, które wystąpiły w kategorii U – 16, w grupie dziewcząt do lat 16. Biegająca na dystansie 600 m Julia Kubisz przybiegła na metę jako trzecia, z rezultatem 1:46,87 i także wywalczyła brązowy medal.

Doskonale spisała się także sprinterka Hanna Stec w biegu na 60 m przez płotki. Jej czas 9, 89 sek. okazał się najlepszym rezultatem, co zaowocowało 1 miejscem spośród grona najlepszych biegaczek naszego województwa. Nagroda, to oczywiście złoty krążek.

Pozostali nasi lekkoatleci co prawda nie zdobyli medali w swoich biegach, ale osiągnęli dobre wyniki:

1). Kategoria dzieci do lat 12 (U – 12):
– Malordy Magdalena : bieg na 60 m – 9:81 sek. bieg na 300 m – 56:15 sek.
– Malordy Maria: bieg na 60 m – 10:44 sek. na 300 m – 57:74 sek.

2). W kategorii dzieci do lat 14 (U – 14):
– Machaj Julita: bieg na 60 m – 8:96 sek.
– Musik Maja: bieg na 600 m – 1:51:70 min.
– Patałąg Ewa: bieg na 60 m – 10:19 sek.
– Dzbik Zuzanna: bieg na 600 m – 1:57:50 min
– Jarosz Paulina: bieg na 60 m – 9:11 sek, oraz bieg na 300 m – 51:58 sek.
– Gruszka Karolina: bieg na 300 m – 53:30 sek.

3). W kategorii do lat 16 (U – 16):
– Sobierajska Honorata: bieg na 60 m – 9:38 sek, oraz na 300 m – 51:41 sek.
– Budkowska Stella: bieg na 1000 m – 3:17:37 min
– Ditrich Marlena: bieg na 300 m – 48:83 sek.
– Fik Marta: bieg na 300 m – 53:24 sek
– Pudełko Piotr: bieg na 1000 m – 3:33:20 min
– Jurek Franciszek: bieg na 300 m – 47:36 sek

Tak więc mamy swoje kolejne sukcesy, na które zapracowali nasi biegacze, ale przede wszystkim Ich trenerzy. Gratulujemy i życzymy dalszych i jeszcze lepszych sukcesów.