Silesia Volley: Cenna lekcja dla naszych młodziczek

Foto: Silesia Volley Mysłowice

W sobotnie do południe rozegrały kolejny turniej młodziczki Silesii Volley. Nasze najmłodsze rywalizują w grupie MISTRZOWSKIEJ o najwyższe miejsca w mistrzostwach Śląska.

Mimo że zawodniczki są o 2 lata młodsze od starszych koleżanek z innych zespołów – zdobywają cenne doświadczenia i rywalizują z najsilniejszymi na Śląsku. W stawce ponad 50 zespołów jesteśmy na 8 miejscu.

W sobotę, 8 grudnia rozegraliśmy 2 spotkania z zespołami które zajmują 3 i 4 miejsce na Śląsku. Przewaga fizyczna i motoryczna była po stronie obu zespołów – więc turniej był dobrą lekcją.

W obu spotkaniach było kilka dobrych momentów ale też wielu „dziecięcych „ błędów. Nasze młodziczki chwilami podejmowały rywalizację jak równy z równym ale przewaga siły w ataku, wzrostu i zagrywki przeciwnika była wyraźna.

Bardzo pozytywnie zaprezentowała się Maja Bilska i Oliwia Podolska. Oliwia bardzo dobrze przyjmowała zagrywkę i tak samo jak Maja bez stresu próbowały rywalizować na siatce.

Silesia Volley – MKS Dąbrowa Górnicza: 0-2 ( 13,12)
Silesia Volley – MOSM Tychy: 0-2 (13,19)

Skład Silesii Volley: Michalak, Pruksa, Wójcik, Bilska, Majcherczyk, Pęcak, Kaszyca-libero , zmiany: Rotko, Brzóska, Podolska, Stępnik