Rywalizacja szkół ponadpodstawowych w tenisie stołowym!

Wtorek 12 października 2022 roku przyniósł kolejne emocje związane ze sportem szkolnym. W godzinach porannych sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej Sportowej przy ulicy Gwarków 1 gościła uczniów szkół ponadpodstawowych. Tym razem młodzież brała udział w miejskich, a następnie rejonowych zawodach tenisa stołowego.

O godzinie 10:00 rozpoczęły się zawody na szczeblu miejskim. Do współzawodnictwa przystąpiły wszystkie szkoły ponadpodstawowe z miasta Mysłowice. Wśród dziewcząt najlepsze okazało się II Liceum Ogólnokształcące, które pewnie pokonało swoje przeciwniczki w obu spotkaniach. Tuż za plecami „dwójki”, uplasowały się uczennice I Liceum Ogólnokształcącego, a najniższy szczebel podium uzupełniła młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Wśród chłopców zacięty pojedynek stoczyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Do rozstrzygnięcia potrzebne było, aż pięć spotkań, w których aż cztery spotkania kończyły się decydującym tie-breakiem. Ostatecznie z końcowego zwycięstwa cieszyła się młodzież z CKZiU. Na najniższym szczeblu podium uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące.

Tuż po zakończeniu zawodów miejskich, w samo środowe południe rozpoczęły się spotkania finałowe w ramach kwalifikacji rejonowych. Wychowankowie mysłowickich szkół podejmowali adeptów z Katowic. Ostatecznie pomimo sporego wysiłku, zwycięsko wyszły katowickie licea, które pod koniec obecnego miesiąca udadzą się na półfinały wojewódzkie do Łazisk Górnych.