III Memoriał Józefa Maczugi w boksie

Foto: MOSiR Mysłowice

Sobota była wielkim dniem dla miłośników boksu w naszym mieście. Na hali MOSiR na Bończyku odbył się III Memoriał Józefa Maczugi. Do Mysłowic zjechali się zawodnicy z całej Polski, by uczcić pamięć tego wielkiego boksera.

Na ringu stoczono 25 walk w różnych kategoriach, emocje były olbrzymie. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy z Piosek Team Mysłowice, których trenuje znakomity bokser Dawid Miller. Pierwsze walki które stoczyli nasi zawodnicy były walkami pokazowymi. Paweł Siadkowski walczył na ringu z Oliwierem Kuszka, Brajan Wółkiewicz zmierzył się z  Patrykiem Rachel.

Również jedna z mysłowiczanek stanęła na ringu, Laura Jamrozy stoczyła walkę pokazową z zawodniczką z Jaworzna. Następnie odbywały się już walki punktowane, Maciej Stylok przegrywa z pięściarzem z Ukrainy 2:1, była to bardzo wyrównana walka.

Oskar Soboń niestety przegrywa z zawodnikiem z KS Pietrzyk Boxing Team, była to jego pierwsza walka stoczona na zawodach. Alan Olszowski wygrywa walkowerem z zawodnikiem Wisły Kraków.

Memoriał był doskonałą okazją by spotkać się z bokserami, którzy kiedyś sławili nasze miasto. Organizatorzy zaprosili ich jako honorowych gości, a byli to Kamil Młodziński, Grzegorz Proksa, Donald Jałowiecki, Zbigniew Raubo oraz Jacek Boroń.

Dziękujemy wszystkim, którzy kibicowali całym sercem wszystkim zawodnikom.

Drużynowo klasyfikacja przedstawia się następująco:

  1. KS Pietrzyk Boxing Team Jastrzębie Zdrój
  2. Legia Warszawa
  3. MKS Boks Imielin

Do zobaczenia za rok podczas kolejnej edycji memoriału.