Z ekologią na Ty… – zapraszamy na drugą edycję Eko Loft

Już 23 lipca tego roku czeka nas wielka impreza ekologiczna, czyli Eko Loft Festiwal 2022. Jest to już drugie takie wydarzenie w naszym mieście, zeszłoroczne cieszyło się wielką popularnością.

Nikomu nie trzeba mówić, jak ważna dla naszej planety jest ekologia, ta globalna jak i ta mała, każdego dnia. Stąd też wziął się pomysł na zorganizowanie tego typu wydarzenia w naszym mieście. Zapraszamy Państwa do Parku Słupna, gdzie dowiecie się jak dbać o ekologię.

Festiwal rozpoczną zawody Eko Duathlon, których start przewidziany jest na godzinę 10:00. Zawody odbędą się w dwóch dyscyplinach, najpierw dorośli wezmą udział w biegu na 3 km, następnie dzieci przejadą na rowerach trasę 1 km. Każdy uczestnik, który ukończy wyścig otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę.

Druga część imprezy rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa do godziny 21:00. Na miejscu rozstawione będą stoiska różnych wystawców, gdzie będzie można zasięgnąć informacji dotyczących proekologicznych działań.

Wśród wystawców będą: Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Mysłowice, MPWiK Mysłowice, ZOM Mysłowice, Lasy Państwowe zostanie również przybliżona tematyka fotowoltaiki. Będzie też można posmakować oraz zakupić wyroby Śląskich Miodów.

Animacją podczas festiwalu zajmie się Teatr Trip, będą zabawy taneczne oraz spektakl “ Niezwykła Przygoda Psa Kropelki”. Odwiedzi nas także Seb Pisiul. który jest znany za montowania tabliczek “ Uwaga Jeże”, pomysł ten znalazł naśladowców także w innych miastach.

Podczas całej imprezy będą oczywiście dostępne dmuchańce dla naszych najmłodszych oraz Park Linowy. Nie zabraknie oczywiście walorów muzycznych, zagrają dla Państwa znani i lubiani artyści: Dukat Silver Dance oraz Raisa Misztela.

Ekologia jest bardzo ważnym aspektem naszego życia, staramy się ją dla Państwa przybliżyć w najlepszej formie, czyli połączenie edukacji, zabawy oraz sportu.

Zapraszamy Wszystkich serdecznie jeszcze raz w niedzielę 23 lipca do Parku Słupna, na pewno nie będą się Państwo z nami nudzić.