Silesia Volley Mysłowice – ostatni akord sezonu 2020/2021

Zespół Silesii Volley Mysłowice po bardzo udanym sezonie – rundzie zasadniczej wywalczył prawo do gry o I ligę kobiet. Rywalami mysłowiczanek były zespoły z Mogilna, Białegostoku i Aleksandrowa Łódzkiego.

Faworytami turnieju były zespoły z Aleksandrowa Łódzkiego i Białegostoku, które otwarcie deklarowały chęć gry w I lidze. Turniej był na pewno weryfikacją i jak się później okazało podsumowaniem sezonu 2020/2021.

Układ gier nie był dla gospodyń najlepszy – ponieważ w każdym dniu rozgrywały pierwsze spotkania. W piątek mysłowiczanki zmierzyły się z zespołem z Mogilna. Najmłodszy zespół w stawce wydawał się być w zasięgu naszego zespołu. Po pierwszym secie wygranym do 20 nic nie zapowiadało porażki. Dla gospodyń niestety dzięki bardzo dobrej grze w obronie i odważnej grze w ataku od połowy drugiego seta zespół gości przeważał.

Przegrany drugi set wydawałoby się rozmontował koncentrację gospodyń. W kolejnych setach przegranych do 20 i 21 mysłowiczanki nie były w stanie przeciwstawić się atakującej zespołu gości. Słabiej funkcjonowała zagrywka i 18 błędów w tym elemencie przy tylko 3 punktach spowodowało porażkę.

W drugim spotkaniu zespoły najbardziej aspirujące do awansu stworzyły bardzo dobre widowisko, zakończone zwycięstwem zespołu z Aleksandrowa Łódzkiego 3:1.

Zwycięstwo w drugim dniu turnieju.

Sobotnie spotkanie było z kategorii „ nie mamy nic do stracenia”. Motywacja trenera i koncentracja zespołu przyniosła zwycięstwo po 5 setach. Od początku odważnie w zagrywce, skutecznie w ataku szczególnie Marta Jędrysik i Maja Gajewska oraz dobra zmiana Magdaleny Kaszuby dało prowadzenie po niesamowitym secie 1:0. Wynik 31:29 jeszcze bardziej uświadczył w przekonaniu „ że można wygrać z każdym” i kolejny set wygrały gospodynie 25:16.

W trzecim secie mimo prowadzenia 15:11 podaliśmy rękę zespołowi gości. Dwa ustawienia i błędy w przyjęciu spowodowały porażkę 22:25. Set czwarty mimo równej gry obu zespołów ponownie przegrany a problemem stała się zagrywka. I jej przyjęcie. Doszło do seta prawdy i gdy po udanym początku 2:0 doszło do zatrzymania i wyniku 8:4 dla zespołu z Aleksandrowa Łódzkiego pewnie nie wielu wierzyło w sukces końcowy.

Kapitalna gra w ataku Marty Jędrysik, blok Trusiewicz i Gajewskiej oraz bardzo dobra gra w obronie dała po tym horrorze zwycięstwo 3:2.

Kolejne spotkanie zakończone zwycięstwem 3:0 zespołu z Białegostoku dało czytelny układ na spotkania niedzielne. Kto wygra w obu spotkaniach ten awansuje.

Niedziela dała ostateczne rozstrzygnięcie.

Przygotowując się do niedzielnego spotkania wiedzieliśmy iż najważniejsze będzie zatrzymać środkowe w zespole gości. Zespół grając pod presją nie spisywał się jak w dniu poprzednim. W pierwszym secie do wyniku 12:13 popełniliśmy 8 błędów własnych w tym 6 w zagrywce.

Brakowało spokoju i zimnej głowy a coraz częściej pojawiała się w oczach obawa o wynik. Nie udało się zatrzymać środkowych w zespole gości i każdy set przegrany był wyraźnie do 18, 20, 22

W drugim spotkaniu sensację sprawiły zawodniczki z Mogilna po przegranym 1 secie do 18 podniosły się i wygrały 3:2 tym samym awansując do finału.

Podsumowanie trenera Sebastian Michalaka.

Już na chłodno jak opadły emocje jestem zadowolony z postawy zespołu. Sportowo na pewno było blisko, były w naszym zasięgu oba zespoły ale trzeba było zagrać na 100 % nie popełniając tylu własnych błędów.

Problemem sezonu pewnie była zagrywka gdyż w wielu spotkaniach psuliśmy zbyt wiele oddając przeciwnikom inicjatywę. Przed sezonem nie zakładaliśmy żadnego wyniku więc każde zwycięstwo nas napędzało. Wygrane 17 spotkań w sezonie, brak porażki we własnej hali na pewno daje powód do zadowolenia.

Czas na odpoczynek i przygotowanie do nowego sezonu. Wszystkim którzy trzymali za nas kciuki i obserwowali nasze zmagania serdecznie dziękujemy.

Zespół występował w składzie: Kamila Śmietana, Marta Jędrysik, Anna Trusiewicz, Maja Gajewska, Kamila Toborek, Emilia Gębal, Weronika Zawadzka, Sonią Stępień, Magdalena Kaszuba, Julia Zonik, Dominika Żyła, Weronika Latosiewicz, Nikola Miązek, Sandra Wiecheć. Trenerzy: Sebastian Michalak, Mateusz Gawenda i fizjoterapeuta Alina Duraj

Wyniki z turnieju półfinałowego który odbywał się w Mysłowicach:

1. MKS Sokół Mogilno vs MSK Silesia Volley Mysłowice – 3:1 (20:25, 25:21, 25:20, 25:21)
  2. KS BAS Kombinat Budowlany Białystok vs Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki – 1:3 (23:25, 25:21, 18:25, 21:25)
  3. MSK Silesia Volley Mysłowice vs Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki – 3:2 (31:29, 25:16, 22:25, 21:25, 15:11)
  4. MKS Sokół Mogilno vs KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – 0:3 (18:25, 20:25, 21:25)
  5. KS BAS Kombinat Budowlany Białystok vs MSK Silesia Volley Mysłowice – 3:0 (25:18, 25:20, 25:22)
  6. Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki vs MKS Sokół Mogilno – 2:3 (25:18, 13:25, 23:25, 25:17, 7:15)