Twierdza „Mysłowice” pozostaje niezdobyta!

W 10 spotkaniu sezonu II ligi kobiet zespół Silesii Volley odniósł 10 zwycięstwo w swojej hali. „ Jak przypominam sobie wszystkie sezony w I i II lidze nigdy nie było takiego wyniku” – powiedział trener Sebastian Michalak.

„Zanotowaliśmy super serie w sezonie 2011/2012 – wygraliśmy w drugiej części sezonu 13 na 14 spotkań ale zdarzały się porażki – żałujemy, że taki fajny wynik jest bez dopingu publiczności. Szkoda, że nie możemy na żywo pokazać naszych umiejętności – tylko za pomocą transmisji na FB – dodaje Michalak.”

Spotkanie  odbyło się bez większej historii. Silesinki wystąpiły bez Emilli Gębal – która zmaga się z kontuzją odniesioną w 4-tym secie w meczu z TKS Tomasovią Tomaszów Lubelski i pełny debiut zaliczyła w meczu Julia Zonik. Nasz 17-latka sprawiła się bardzo poprawnie w bloku i zagrywce. Julia popełniła małe błędy – mamy nadzieję że będzie pracowała nad poprawą tych elementów.

Set pierwszy bez historii – szybkie prowadzenie zespołu z Mysłowic dzięki dobrej zagrywce Śmietany, Toborek, Jędrysik i Zonik. Dobrze w ataku prezentowała się Maja Gajewska. Wynik 25:15 oddaje zdecydowaną przewagę gospodyń. Set drugi to taki roller coaster siatkarskich emocji. 4:0, 4:4, 7:4, 7:7, 12:8:12:11 i nagle prowadzenie 18:16 zespołu z Lublina. Przeciwniczki „złapały” nas na naszej niemocy w jednym ustawieniu w którym straciliśmy 6 punktów przebijając 1 raz piłkę na drugą stronę – 2 asy serwisowe, 1 czapa i 2 ataki w siatkę … to nie może się przydarzać.

Po przewie i reprymendzie zawodniczki z Mysłowic poprawiły wszystkie elementy i po mocnych atakach Marty Jędrysik wygrały seta do 20. Set trzeci można określić że się odbył. Mysłowiczanki szybko dzięki dobrej zagrywce objęły kilkupunktowe prowadzenie i trener pozwolił sobie na zmiany. Pojawiły się Magda Kaszuba, Nikola Miązek, Wiktoria Latosiewicz, Sandra Wiecheć i Sonią Stępień. Najwyższe prowadzenie w secie 17:8 i wynik końcowy 25:18.

• Silesia Volley Mysłowice vs AZS UMCS Lublin – 3:0 (25:15, 25:20, 25:18)

Skład Silesii Volley Mysłowice: Jędrysik, Toborek, Śmietana, Gajewska, Trusiewicz, Zonik, Zawadzka – libero, zmiany Kaszuba, Miązek, Latosiewicz, Stępień, Wiecheć.

13 marca nasze wojowniczki wyruszą do Proszowic, mamy nadzieję, że po kolejne zwycięstwo.