KS Mysław na fali!

Foto: KS Mysław

Tak znakomitych wyników w jednym tygodniu dawno nie było. W miniony weekend tenisiści stołowi rozgrywali dwa turnieje wojewódzkie: w sobotę grali kadeci, w niedzielę młodzieżowcy (do lat 21). W tym samym terminie w turnieju najwyższej rangi krajowej Grand Prix Polski rywalizowali weterani ( powyżej 40 lat).

12 grudnia w Łaziskach Górnych rozegrany został pierwszy turniej nowego sezonu w kat. Kadetów. 53 zawodników i 39 zawodniczek walczyło o 1 miejsce, które dawało prawo startu w turnieju głównym Grand Prix Polski. Zawodnicy z Mysłowic zdominowali ten turniej.

W finale turnieju chłopaków grało dwóch reprezentantów KS Mysław. Maksymilian Gwizdon okazał się minimalnie lepszy od Wiktora Ptaka 3:2 w setach. Wynik ten jeszcze bardziej cieszy i napawa optymizmem ponieważ Maks jest dopiero pierwszy rok kadetem, a Wiktor na co dzień rywalizuje w kategorii młodzik.

W turnieju kadetek Julia Kaczmarczyk, zawodniczka z Mysłowic, pokonywała po kolei swoje rywalki. Tylko w ½ finału, późniejsza zwyciężczyni zawodów J. Żyna z Częstochowy okazała się minimalnie lepszą tenisistką. Ostatecznie Julia zdobyła 3 miejsca.

13.12.2020 roku również w Łaziskach Górnych rywalizowali młodzieżowcy. W naszym klubie nie ma zawodników w tym wieku. Ale junior Oliwer Gwizdon potwierdził swoją klasę (tydzień wcześniej wygrał turniej juniorów) wygrywając z kilkoma starszymi zawodnikami 1 i 2 ligi co pozwoliło mu wejść do finału zawodów. Niestety w finale zawodnik Jakub Steczyszyn pokonał naszego zawodnika. Ostatecznie Oliwer zdobył 2 miejsce.

W drugim weekendzie grudnia w Węgierskiej Górce rozegrany został Gran Prix Polski weteranów. Bardzo dobry turniej rozegrał trener młodzieży KS Mysław Jurij Fomin. Przegrywając tylko jeden mecz z późniejszym finalistą, trener zdobył 3 miejsce i medal brązowy.

W meczu o 3 miejsce J. Fomin musiał spotkać się z byłym zawodnikiem Ekstra ligi B. Madejem z którym w poprzednim turnieju przegrał o awans do pierwszej 8. Po meczu, stojącym na bardzo wysokim poziomie, ostatecznie wygrał 3:2 setach.

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników KS Mysław.