Wygrywamy z Wisłą Kraków!

W przed dzień Mikołajek zawodniczki reprezentujące Mysłowice same sobie sprawiły prezent i zdobyły kolejne 3 punkty w II lidze kobiet.

Pierwszy set bez problemu zawodniczki z Mysłowic rozmontowały przyjęcie zespołu gości. Dzięki temu miały dużo szans na kontry i wykorzystały je z zimna krwią . Wynik 25-10 oddaje rywalizację na boisku i w tym momencie należy pochwalić zespół z wskazaniem na rozgrywającą Kamilę Śmietanę która prowadziła grę tak aby zespół gości nie mógł nic dodatkowego zrealizować. Duży wkład miała głównie na zagrywce Marta Jędrysik.

Set drugi do pewnego momentu był kopią pierwszego. Kontuzja zawodniczki z Wisły spowodowała konsternację i chwilowy przestój co nie powinno mieć miejsca.  Set wygrany 25:20 po kilku zmianach dawał duży optymizm przed kolejna partią. Set trzeci był podobny mimo obaw zespołu z Mysłowic – szybkie prowadzenie i możliwość zmian. 20-11, 22-14 a końcowy wynik 25-19.

Na pochwale zasługuje zespół – choć wiemy ze są elementy do poprawienia – wiemy jakie / które biorąc pod uwagę miejsce w tabeli nie powinny się zdarzać.

Runda pierwsza za nami teraz rewanże – mam i mamy nadzieje że tak samo lub lepiej udana niż pierwsza.

Skład Silesia Volley Mysłowice: Śmietana, Gajewska, Jędrysik, Toborek, Trusiewicz, Gajewska , Zawadzka- libero /// zmiany Zonik, Wiecheć, Latosiewicz, Miązek, Żyła Stępień-libero