MISTRZOSTWA POLSKI W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ PONOWNIE ZAWITAŁY DO MYSŁOWIC

W Ośrodku Sportów Letnich MOSiR do Parku Słupna w dniach 17-19 lipca br. odbywają się Półfinały Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Uczestniczy w nich po 32 najlepsze pary (z rankingu województw z ostatnich trzech lat) tzw. grupy południowej, obejmujących drużyny z województw: dolnośląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Z taką samą ilością 32 par kadetek i 32 par kadetów, dla pozostałych województw, odbywa się w tym samym terminie turniej w stolicy Polski – Warszawie.

Przez pierwsze dwa dni półfinałowego turnieju, trwały eliminacje. W piątek – 17 lipca, rozegrano 32 mecze w grupie dziewcząt i taką samą ilość w grupie chłopców. Z 64 par pozostało po piątkowych potyczkach 48 zespołów (po 24 pary kadetek i kadetów), gdyż turniej toczy się systemem brazylijskim, tzn. w rozegranych eliminacjach można doznać tylko jednej porażki, druga porażka wyklucza zespół z rozgrywek. Taki los spotkał właśnie w piątek 8 drużyn dziewczęcych i 8 chłopięcych.

W sobotę – 18 lipca br. rozegrano kolejne 44 spotkania naszego mysłowickiego półfinału Mistrzostw Polski kadetek (22 mecze) i kadetów (22 mecze). Tutaj wyeliminowane zostały drużyny, które na koncie miały jedno, a nawet dwa zwycięstwa, ale też dwie porażki. Ostatecznie zostały sklasyfikowane na miejscach 9-16 oraz 17-24. Zatem w turnieju pozostało po sobotnich rozgrywkach już tylko 8 najlepszych par kadetek i taka sama ilość drużyn kadetów.

W niedzielę 19 lipca br. w Parku Słupna na boiskach do siatkówki plażowej z udziałem tych „ósemek” trwają ścisłe finały, które ustalą ostateczną klasyfikacje na miejscach od pierwszego do ósmego. Do najlepszych ósemek awans wywalczyły po trzy pary województwa śląskiego. W kadetkach uczyniły to:
– Oliwia Caputa z Wiktorią Matusik (TL Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPAN Żywiec)
– Emilia Malkiewicz z Aleksandrą Wróbel (CFiK Klima Będzin)
– Małgorzata Kozak z Martyną Chmielewską (KS Częstochowianka Częstochowa)
natomiast do najlepszej ósemki kadetów weszli:
– Kamil Strzymszok z Bartoszem Fijałkiem (KS „Siatkarz Beskid” Skoczów)
– Daniel Konieczny z Dominikiem Czerny (SK Górnik Radlin)
– Filip Lejawa z Olafem Łukasikiem (TS Volley Rybnik)

Jednakże bez względu na kolejność miejsc w niedzielnych decydujących starciach mysłowickiego, półfinałowego turnieju MP, cała najlepsza ósemka ma już zapewniony start w finałach Mistrzostw Polski Kadetek i Kadetów w siatkówce plażowej. Wystąpi w nich łącznie 16 najlepszych par z rozgrywek półfinałowych (do „ósemki mysłowickiej” dołączy także osiem najlepszych par z drugiego – warszawskiego półfinału). W tym miejscu dla sympatyków siatkówki na piasku mamy miłą wiadomość, gdyż finałowy turniej odbędzie się w naszym mysłowickim Parku Słupna – Ośrodek Sportów Letnich w dniach 7-9 sierpnia 2020 r.!