28 Memoriał Jerzego Chromika w ramach Triady Trójkąta Trzech Cesarzy

Zapraszamy wszystkich serdecznie do wzięcia udziału w Memoriale Jerzego Chromika. To już 28 edycja biegu ulicznego na cześć wielkiego mysłowiczanina: lekkoatlety, sportowca – olimpijczyka, rekordzisty świata i starego kontynentu, mistrza Europy, jedenastokrotnego mistrza i 23-krotnego rekordzisty Polski w biegach średnio i długodystansowych.

Tegoroczna edycja wnosi parę nowości, bieg główny będzie liczyć 15 km. Dodatkowo dla wszystkich zapalonych biegaczy którzy również pragną uczestniczyć w tym fantastycznym sportowym wydarzeniu i skompletować trofeum Trójkąta Trzech Cesarzy a dystans 15 km jest jeszcze zbyt wymagający, proponujemy udział w biegu rekreacyjnym na dystansie 5 km.

Zależy nam aby całe rodziny mogły uczestniczyć w organizowanym przez nas wydarzeniu sportowym dlatego oprócz dorosłych, dzieci oraz młodzież będzie mogła spróbować swoich sił na dystansach: 150 m, 400 m i 800 metrów i otrzymać piękny, przygotowany specjalnie dla nich medal. 28 Memoriał Jerzego Chromika to wydarzenie, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie.

Zasady uczestnictwa, kategorie wiekowe i inne szczegółowe informacje, zawarte są w Regulaminie 28 Memoriału Jerzego Chromika, zamieszczonym na stronie: MOSiR w zakładce – Dokumenty.

Formularz zgłoszeniowy do biegu – kliknij tutaj

Triada Trójkąta Trzech Cesarzy 2020

Trójkąt Trzech Cesarzy był miejscem wyjątkowym. Do zakończenia pierwszej wojny światowej był znany niemal w całej Europie. Dzisiaj już trochę zapomnianemu swoistemu pomnikowi historii pragniemy przywrócić dawny blask oraz rozpoznawalność.

Dlatego w naszych głowach zrodził się pomysł na unikatowy na skalę naszego województwa projekt. Łącząc siły z naszymi sąsiadami: Sosnowcem oraz Jaworznem, po miesiącach wytężonej pracy, wspólnych spotkaniach, dyskusjach powołujemy do życia Triadę Trójkąta Trzech Cesarzy.

Trzy biegi – jedno trofeum, każdy z uczestników który ukończy trzy biegi organizowane przez: Mysłowice, Sosnowiec i Jaworzno uzyska tytuł zdobywcy Triady Biegowej Trójkąta Trzech Cesarzy 2020 oraz skompletuje przepiękny medal, który po połączeniu tworzy statuetkę.

Trofeum Triady będzie wyglądało imponująco. Kształt medalu odzwierciedla obecna granice administracyjne miast Mysłowice, Sosnowiec i Jaworzno naniesione na historyczną fotografię Trójkąta Trzech Cesarzy. Punkt połączenia trzech medali z naniesionym zbiegiem rzek Biała i Czarna Przemsza to  właśnie historyczne trójstyk trzech zaborów. Rzeki naniesiono na medal będą wykonane techniką emaliowania. Każdy z medali ma spore wymiary, a bezpłatny ekspozytor do zamontowania kompletu trzech będzie miał wysokość 18 cm.

Żeby zdobyć trofeum Triady Trójkąta Trzech Cesarzy 2020 trzeba wziąć udział w następujących imprezach biegowych:

  • 4 Memoriale Janusza Nabrdalika w Sosnowcu 21 km lub 7 km,
  • 25 Międzynarodowym Biegu Ulicznym w Jaworznie 15 km lub 10 km,
  • 28 Memoriale Jerzego Chromika w Mysłowicach 15 km lub 5 km.