International Judo League w Krakowie

fot. pixabay.com

W Krakowie odbyła się 1 runda International Judo League który składa się z 8 turniejów rozgrywanych w Polsce (Puchar Polski w Judo dla dzieci). W turnieju wystartowało blisko 700 zawodników i zawodniczek z całej Polski w trym również i nasi zawodnicy UKS JUDO Mysłowice.

U 11 – wystawiliśmy 6 zawodników w (zawodnicy urodzeni w latach- 2010, 2011) a byli to. Sobczak Wojciech, Styczeń Wojciech i Ślęzak Adam ale po niezłych i ambitnych walkach odpadli w eliminacjach i repasażach.

W kategorii U 13 (zawodnicy urodzeni w latach 2008 i 2009) wystartowało również trzech zawodników i tu już powalczyliśmy na wysokim poziomie. Filip Cygan wygrał 4 pojedynki i wywalczył sobie finał w kategorii do 36 kg. Ale niestety uległ zawodnikowi z UKS JUDO Kraków i zajął 2 miejsce. Natalia Rusin zajęła 7 miejsce w kategorii wagowej 48 kg a Raś Krystian po zaciętej pierwszej walce przegranej odpadł w eliminacjach. Niestety z powodu choroby nie wystartowały zawodniczki Sandra Szałkiewicz – 5 miejsce w rankingu za 2019 rok oraz Iga Frosztęga i Halina Rydzikowska.

Następny taki turniej zostanie rozegrany w Jaśle 7.03.2020 gdzie również wystartujemy. Gratulacje dla zawodników za bardzo dobre walki i oby tak dalej.