10 km bieg uliczny w Mysłowicach – Memoriał Jerzego Chromika – za dwa miesiące

Zapraszamy serdecznie na kolejny – XXVII Memoriał Jerzego Chromika – bieg uliczny na dystansie 10 km, który – w ramach obchodów 100-lecia Wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego – odbędzie się za dwa miesiące, gdyż planowany jest w drugą sobotę pierwszego miesiąca ostatniego kwartału br. tj. 12 października 2019 r.

Start biegów dzieci i młodzieży – o godz. 10:00, natomiast biegu głównego na 10 km – o godz. 11:00.  Zapisy internetowe ruszają już dziś i potrwają do dnia 30 września 2019 (włącznie). Po raz pierwszy za uczestnictwo w biegu będzie można zapłacić w wygodny sposób za pomocą systemu płatności internetowej. Warto to uczynić jak najwcześniej, gdyż do 31 sierpnia obowiązuje najniższe wpisowe (40,oo zł)! Wpisowe za uczestnictwo dzieci do biegów krótkich jest niezmienne i wynosi 10,oo zł/1 osoba. Z

UWAGA! – Zapisy mogą zostać zamknięte we wcześniejszym terminie, tj. po odebraniu 400 zgłoszeń ! (łącznie – bieg główny + dzieci zgłaszane do biegów młodzieżowych). W dniu biegu, tj. 12.10.2019 (tylko do ilości 400 biegaczy) – w biurze zawodów w godzinach 9:00 – 10:45.

Zasady uczestnictwa, kategorie wiekowe i inne szczegółowe informacje, zawarte są w Regulaminie XXVII Memoriału Jerzego Chromika, zamieszczonym na stronie: MOSiR w zakładce – Dokumenty.

Formularz zgłoszeniowy do biegu – kliknij tutaj

Gorąco zachęcamy do udziału.

Kilka słów o historii Memoriału Jerzego Chromika

20 października 1988 roku w Katowicach w wieku 56 lat, umiera olimpijczyk, rekordzista świata i starego kontynentu, mistrz Europy, w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku, członek słynnego polskiego wunderteamu, jedenastokrotny mistrz kraju i dwudziestotrzykrotny rekordzista Polski w biegach średnio i długodystansowych – Jerzy Chromik.

Rok później MOSiR Mysłowice przeprowadza pierwszy Memoriał poświęcony jego pamięci, a następnie co roku – zawsze jesienią, o okolicach rocznicy jego śmierci – odbywają się kolejne (aż do roku 2008 włącznie), memoriałowe biegi uliczne na dystansie 15 km (trasa biegu prowadziła z centrum Mysłowic do dzielnicy Kosztowy, gdzie urodził się, wychował, spędził młodość i trenował Jerzy Chromik). W latach 2009-2012 z różnych względów memoriałowe zawody nie odbywały się.

Po tej czteroletniej przerwie, od 2013 r. sympatycy biegania znów mogli uczestniczyć w naszym mieście w kolejnych memoriałowych biegach, lecz co rocznie są to już biegi uliczne na dystansie 10 km i odbywają się one na nowej trasie, a start i meta usytuowane są przy Hali Widowiskowo Sportowej MOSiR na ul. Ks. Norberta Bończyka. Oprócz wielu utytułowanych biegaczek i biegaczy krajowych i zagranicznych, coraz częściej w czołówkach ostatnich pięciu biegach memoriałowych, meldują się mysłowiczanie, którzy wygrywali w kategoriach generalnych kobiet (Barbara Gos, Katarzyna Rosikoń) a w swoich kategoriach wiekowych, zajmowali miejsca w pierwszych trójkach (to już kilkadziesiąt osób).

Dlatego też od wielu już lat, Mysłowicki Klub Olimpijczyka, mający swoją siedzibę w Szkole Sportowej im. Olimpijczyków Śląskich, funduje puchary i upominki dla mysłowiczanki i mysłowiczanina, którzy w kategoriach generalnych zajmują najwyższe miejsca. Ponadto od roku 2015 w ramach Memoriału, wokół hali MOSiR, mają możliwość uczestniczyć w biegach ulicznych na krótkich dystansach dzieci i młodzież szkół podstawowych (w tym roku będą to już nie trzy – jak w poprzednich czterech kolejnych latach – lecz cztery kategorie wiekowe).

I kategoria, przeznaczona dla roczników 2012 i młodszych, w której dziewczęta i chłopcy będą mieli do pokonania najkrótszy, bo 150 metrowy dystans. W kat. II – roczników 2011 – 2010, oraz w kat. III – roczników 2009 – 2008, dziewczęta i chłopcy pobiegną na dystansie 400 metrów. Wreszcie w IV, najstarszej młodzieżowej kategorii, gdzie prawo rywalizacji mają uczniowie roczników 2007 – 2004 – dziewczęta i chłopcy dwukrotnie obiegną Halę Widowiskowo Sportową MOSiR, gdyż dla nich dystans wynosił będzie 800 metrów.