Na rower czas!

MOSiR Mysłowice intensywnie planuje imprezy na cały rok kalendarzowy, prowadząc rozmowy z klubami oraz grupami, które wspólnie chcą zapewnić jak największy wachlarz wydarzeń sportowych dla mieszkańców Mysłowic.

Jedną z takich grup są Rowerowe Mysłowice (pomysłodawcy rajdów rowerowych) z którymi MOSiR rozpoczął współpracę w 2018 roku. Dwa pierwsze rajdy rowerowe – na początku oraz na koniec lata – były „strzałem w dziesiątkę”. Zgromadziły w sumie prawie 800 rowerzystów – były to rodziny z dziećmi, młodzież, dorośli.

Pozytywne opinie oraz profesjonalna współpraca spowodowały iż MOSiR Mysłowice i grupa Rowerowe Mysłowice będą dalej i na większą skalę współpracować wspólnie w 2019 roku.

Tym razem już zaplanowano 4 rajdy:

  • początek czerwca w ramach Dnia Dziecka,
  • początek września w ramach zakończenia wakacji,
  • początek grudnia w ramach mikołajek,
  • w maju – nocny rajd rowerowy

Dodatkowo zaplanowano wspólne sprzątanie najbardziej uczęszczanych ścieżek rowerowych w naszych lasach w ramach akcji „sprzątania świata”

Każdy nasz rajd chcemy zakończyć na jednym z naszych ośrodków sportowych: Słupna, Hubertus, Wesoła Fala i tam wspólnie zjeść kiełbaskę prosto z ogniska.

Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania podobnie jak w zeszłym roku zgromadzą tak dużą ilość chętnych sympatyków dwóch kółek.

O wszystkich szczegółach rajdu będziemy informować na naszych stronach internetowych i FB.