Siatkarze Remagum Mysłowice znów najlepsi

W piątek – 25 stycznia, w Hali Widowiskowo Sportowej w Mysłowicach przy ulicy Ks. Norberta Bończyka, w ciągu kilkunastu popołudniowych i wieczornych godzin, rozegrany został Barbórkowy Turniej Piłki Siatkowej Kół Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa Oddziału Katowice. Organizatorami tych zawodów były: Koło SITG przy KWK Mysłowice-Wesoła i Koło SITG Remagum Sp. z o.o. oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach, a uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Jerzy Kolasa – Prezes Zarządu Okręgu Katowice SITG, Roman Gąska – Prezes Koła SITG przy KWK Mysłowice-Wesoła, Jerzy Gadomski – Prezes Koła SITG przy firmie Remagum Mysłowice (jednocześnie Prezes tej firmy) oraz Karol Pawlik – Dyrektor MOSiR Mysłowice.

W turnieju uczestniczyło w osiem amatorskich drużyn, a gro z nich wywodziło się z branży górniczej. Zespoły w pierwszej rundzie walczyły w dwóch grupach (po cztery drużyny w grupie), systemem „każdy z każdym”. Zatem każdy team rozegrał w grupie po trzy mecze, co dało łącznie aż 12 spotkań. Następnie w drugiej rundzie przeprowadzone zostały kolejne cztery spotkania, wg zasady: zwycięzca grupy A – drużyna, która zajęła 4. miejsce w grupie B; zwycięzca grupy B – z czwartą drużyną grupy A, a zespoły, które w swoich grupach zajęły miejsca drugie i trzecie – grały na tzw. „krzyż”. Padły następujące rezultaty”

CKZiU Mysłowice – Wyższy Urząd Grniczy  – 2 : 0
KWK Murcki-Staszic – KWK Mysłowice-Wesoła 2  – 2 : 0
KWK Wujek – KWK Mysłowice-Wesoła 1  – 0 : 2
Remagum Mysłowice – KWK Wieczorek  – 2 : 0

Zespoły pokonane sklasyfikowane zostały na miejscach 5 – 6 oraz 7 – 8, natomiast zwycięzcy awansowali do półfinałów, gdzie padły następujące rozstrzygnięcia:

CKZiU Mysłowice – Remagum Mysłowice  – 0 : 2
KWK Murcki-Staszic – KWK Mysłowice-Wesoła  – 2 : 0

Ostatnimi dwoma spotkaniami piątkowego turnieju, były mecze drużyn pokonanych w półfinałach o miejsca 3 – 4 oraz finał z udziałem zwycięzców półfinałów. W „małym finale” uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, prowadzeni przez swoich opiekunów: Marka Mikułę i Adriana Dużego oraz dopingowani przez młodzież pod przewodnictwem swojej Dyrektor CKZiU – panią Ewę Zając, okazali się lepsi od rywali z KWK Mysłowice-Wesoła 1, i oni zostali nagrodzeni brązowymi medalami. Natomiast w finale faworyci – siatkarze Remagum Mysłowice (którzy w ubiegłym roku w gronie 32 drużyn z całego kraju, zdobyli mistrzostwo Polski firm i zakładów pracy !), zwyciężyli KWK Murcki-Staszic – 2 : 0 (21 :8 i 21 : 11).

Medale, dyplomy oraz puchary (przygotowane dla wszystkich uczestniczących drużyn), po zakończeniu rozgrywek wręczyli Prezesi Kół SITG, a wszyscy uczestnicy jednogłośnie umówili się w ten piątkowy wieczór na następny turniej, który planowany jest w okresie przyszłej zimy.