Drużynowe mistrzostwa chłopców roczników 2006 i młodszych mysłowickich SP w tenisie stołowym

19 grudnia br., a więc tydzień po dziewczętach, także chłopcy tej samej młodszej grupy mysłowickich szkół podstawowych (roczników 2006 i młodszych), rozegrali swoje drużynowe mistrzostwa w tenisie stołowym. Były to ostatnie miejskie zawody międzyszkolne w kończącym się roku kalendarzowym, a prowadzone przez MOSiR w ramach rywalizacji sportowej młodzieży szkół na przestrzeni całego roku szkolnego 2018/2019.

Odbyły się one również w sali gimnastycznej Szkoły Sportowej, a do rozgrywek przystąpiły drużyny 9 szkół (wstępnie do rywalizacji chłopców w tej dyscyplinie sportowej zgłosiło się 13 miejskich szkół, ponieważ jednak cztery zespoły nie przybyły – ostatecznie w tym mistrzowskim turnieju uczestniczyły reprezentacje dziewięciu placówek).

Zawody w pierwszej rundzie toczyły się w dwóch grupach – po cztery szkolne drużyny w grupie, zatem każdy zespół rozegrał trzy spotkania (grano systemem „każdy z każdym”). Natomiast spotkania pomiędzy drużynami, składającymi się z 2-3 tenisistów, odbywały się na zasadzie dwóch gier pojedynczych oraz jednej gry deblowej – podwójnej, a każde z nich toczono do trzech wygranych setów. W przypadku, gdy po tych potyczkach trzy zwycięstwa (dwa singlowe i jedno – w grze podwójnej), odnotowała jedna drużyna, spotkanie nie musiało być nadal kontynuowane. Jednakże, jeżeli wynik meczu brzmiał 2 : 1, wtedy rozgrywano kolejne – jedno, lub (w przypadku wyniku zespołowego 2 : 2) – dwa mecze singlowe, pomiędzy tenisistami, którzy nie grali ze sobą w pierwszych grach pojedynczych. Zespoły, które dysponowały trzecim tenisistą, mogły wystawić go do gry deblowej, w zastępstwie jednego z podstawowych zawodników (mógł on ewentualnie także zagrać w jednej z dwóch następnych gier pojedynczych).

Tytuły najlepszych tenisistów w Mysłowicach, od wielu już lat, co roku bezapelacyjnie zdobywają reprezentacje Szkoły Sportowej (w swojej grupie wiekowej wielu z nich należy do grona czołowych tenisistów naszego województwa, a nawet kraju). Zatem – zgodnie z oczekiwaniami ich trenera – Jurija Fomina, podobnie jak w latach poprzednich, tak i obecnie, zawodnicy „sportówki” bezdyskusyjnie i pewnie zajęli 1. miejsce, wygrywając drużynowo wszystkie swoje spotkania, nie tracąc przy tym ani jednego seta.

Ostateczna, końcowa klasyfikacja szkolnych reprezentacji, w tegorocznych, mysłowickich mistrzostwach chłopców grupy młodszej, przedstawia się następująco:

  1. miejsce i medale złote – Szkoła Podstawowa Sportowa: Gola Tomasz, Ptak Wiktor i Pisarzowski Konrad,
  2. miejsce i medale srebrne – Szkoła Podstawowa nr 15: Łazuka Dawid, Roter Dawid i Jamrozy Piotr,
  3. miejsce i medale brązowe – Szkoła Podstawowa nr 14: Rotko Szymon, Starzewski Michał i Zubel Wojciech
  4. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 w ZS-P nr 2
  5. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 17 w ZS-P nr 4
  6. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w ZS-P nr 1
  7. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1
  8. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4
  9. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2

Grudniowe mistrzostwa w tenisie stołowym, były ostatnimi, miejskimi zawodami międzyszkolnymi, w kończącym się roku, a prowadzone przez MOSiR w ramach współzawodnictwa sportowego młodzieży szkół mysłowickich na przestrzeni całego roku szkolnego 2018/2019.

Pierwszą okazją w nowym roku do kontynuowania tej międzyszkolnej rywalizacji, będą indywidualne i drużynowe mistrzostwa dziewcząt grupy starszej, tj. Roczników 2003-2005, w szachach (odbędą się 7 stycznia również w Szkole Sportowej), a w pierwszej i drugiej dekadzie tego pierwszego miesiąca 2019 r., w szkołach podstawowych trwać będą grupowe kwalifikacje w drugiej – po piłce ręcznej, grze zespołowej. Będzie nią koszykówka, a finałowe turnieje przewidziane są pod koniec stycznia.