Święty Mikołaj zainaugurował zimowy sezon na lodowisku w Parku Słupna.

Każde dziecko małe i duże wie, że dzień 6 grudnia jest dniem, kiedy przybywa do nich patron dzieci – Święty Mikołaj – rozdając im prezenty. MOSiR od wielu już lat współpracuje z Mikołajem przy rozdawaniu słodkich upominków mysłowickim dzieciom. Tradycja mosirowych orszaków mikołajowych sięga lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Wtedy Mikołaj wraz ze swoją świtą odwiedzał mysłowickie szkoły i docierał do każdego dziecka w naszym mieście z drobnym upominkiem. Dziś zapraszamy Mikołaja na lodowisko – tam bawi się on z mysłowiczanami i rozdaje prezenty siedząc na pięknym tronie.

Tak było i w tym roku. Mikołaj przybył na lodowisko o godz 16.00, by oficjalnie zainaugurować otwarcie zimowego sezonu w Parku Słupna. Po przywitaniu się Świętego z młodzieżą, rozpoczęły się konkurencje sportowe dla najmłodszych, które on bacznie obserwował, żeby móc nagrodzić najlepszych słodkimi nagrodami. Następnie przyszła pora, aby zasiąść na tronie i rozdawać prezenty. Wszystkie dzieci małe i duże otrzymały podarki. Kolejka do Mikołaja zdała się nie mieć końca, ale prezentów w worku starczyło dla każdego. Dzieci chętnie również robiły sobie z Mikołajem zdjęcia. Ostatnia godzina spotkania ze Świętym upłynęła na wspólnych tańcach, korowodach i animacjach z chustą.

Spotkanie z Mikołajem na naszym lodowisku było pełne radości i kolorów. Mysłowiczanie oczywiście cieszą się też z tego, że mikołajki zainaugurowały sezon na miejskiej ślizgawce. Od wczoraj lodowisko będzie otwarte dla mieszkańców codziennie, jak co roku – wstęp jest bezpłatny. Wypożyczalnia łyżew oraz usługa ostrzenia również działają na tych samych zasadach. Ale są też nowe propozycje: w tym roku nasze lodowisko będzie też boiskiem do hokeja. Na tafli pojawiły się linie wyznaczające boisko do gry, a w harmonogramie korzystania ze ślizgawki są wyznaczone godziny, kiedy amatorzy tej dyscypliny będą mogli wynająć obiekt.