Łódź, to po Bytomiu, Sosnowcu i Warszawie kolejne miasto, do którego zawitali w tym roku szkolnym mysłowiccy judocy. Na V rundę International Judo League, na której startowało ponad 400 sportowców, Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się do tego miasta z 11 zawodnikami UKS JUDO Mysłowice.
Mimo bardzo wysokiego poziomu i silnej konkurencji, nasi zawodnicy walczyli z pełnym zaangażowaniem. Dzięki solidnemu przygotowaniu i ambicji mysłowiczan nasi zawodnicy wywalczyli 9 medali.
Srebrne medale za II miejsce zdobyli:
- Alicja JANECZKO (U-15)
- Roksana WITEK (U-11)
- Piotr ZDRODOWSKI (U-15)
Brązowe medale za III miejsce przywieźli z Łodzi:
- Filip CYGAN (U-11)
- Iga FROSZTĘGA (U-13)
- Igor KOZIK (U-15)
- Halina RYDZIKOWSKA (U-11)
- Sandra SZAŁKIEWICZ (U-13)
- Patryk ZDRODOWSKI (U-17)
Mimo pięknych walk, dwóm zawodnikom klubu nie udało się zakwalifikować do strefy medalowej. Natalia RUSIN (U-11) ukończyła zawody na 6 miejscu a Krystian RAŚ (U-11) – na 11.
„Nie ma końca w uczeniu się judo”. Cieszymy się więc z wywalczonych medali i pokornie trenujemy dalej, aby doskonalić swoje techniki i rozwijać talenty.