Wystartowały zapisy do Amatorskiej Ligi Siatkówki

W Mysłowicach od kilkunastu lat rozgrywana jest Amatorska Liga Siatkówki. Jest to prawdopodobnie największa taka liga na Śląsku. W zeszłym sezonie brało w niej udział 25 drużyn, w których gra ponad 500 zawodników – amatorów, czyli takich, którzy nie posiadają aktualnej licencji PZPS.

Mysłowicka ALS podzielona jest obecnie na dwie ligi oraz ligę kobiet. Sezon rozgrywany jest zawsze od października do kwietnia/maja. Mecze rozgrywane są na obiektach MOSiR pod okiem sędziów Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Każdy, kto lubi sobie pograć w siatkówkę i trochę zna zasady gry, może skrzyknąć zespół i zgłosić się do naszej ligi. Nie mamy limitu zgłoszeń. Zachęcamy zwłaszcza panie, bo podobno “Mysłowice kobiecą siatkówką stoją”, ale jakoś nie przekłada się to na udział mysłowiczanek w ALS.

Zgłoszenia do mysłowickiej “Remagum ALS” przyjmowane są do końca września. Wszystkie szczegóły dotyczące uczestnictwa w lidze znaleźć można na stronie ligi na portalu Ligspace: http://www.amatorskamyslowice.ligspace.pl oraz w zakładce Dokumenty. Jest tam regulamin i druki zgłoszeniowe oraz informacje o ALS Kobiet, która jeszcze rządzi się ciut innymi prawami niż męska.