Rajd rowerowy na zakończenie wakacji

fot. Rowerowe Mysłowice

MOSiR wraz z Grupą Rowerowe Mysłowice zapraszają mysłowickich cyklistów na rodzinny rajd rowerowy, którego trasa będzie wiodła przez rejony naszego miasta. Już 2-go września śmiałkowie będą mogli zmierzyć się z 23 kilometrowym odcinkiem miejskiej trasy. To już drugie podejście do rodzinnego rajdu rowerowego. Pierwszy odbył się w ramach mysłowickich obchodów Dnia Dziecka i Dnia Organizacji Pozarządowych.

Chcemy, by dla mysłowiczan koniec wakacji nie oznaczał zakończenia aktywności na świeżym powietrzu. W czerwcu razem z Rowerowymi Mysłowicami zorganizowaliśmy rajd, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Zakładamy, że po wakacyjnych wojażach na dwóch kółkach, cykliści będą mieć świetną formę. Dlatego też nasz wrześniowy rajd będzie bardziej wymagający; na planowanym, 23-kilometrowym dystansie będzie już więcej wzniesień, a nawet jeden stromy podjazd – mówi Paweł Gawęda, zastępca dyrektora MOSiR

Trasa rajdu
Odcinek mierzy 23 kilometry, towarzyszy mu kilka podjazdów i jedno strome wzniesienie. Mysłowiczanie przejadą miedzy innymi przez Brzęczkowice i Park Słupna. Organizatorzy przewidują jedną dłuższą przerwę na odpoczynek.

Do udziału w rajdzie będzie można zapisać się w biurze zawodów na starcie, który zlokalizowany będzie na placu przy „byłym czołgu”, w sąsiedztwie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 1 – dawniej Szkoły Podstawowej nr 6 – przy ulicy gen. Jerzego Ziętka), w godzinach 10:00-11:30. Zawodnicy wyruszą w miasto punktualnie o godzinie 12:00, meta rajdu zlokalizowana zostanie w Parku Słupna, gdzie będą czekać atrakcje na najmłodszych uczestników oraz ognisko.

W rajdzie udział mogą wziąć osoby niepełnoletnie pod warunkiem, że będą otoczone opieką osoby dorosłej. Organizatorzy apelują również do rodziców, aby dla bezpieczeństwa zaopatrzyli najmłodszych w kaski.

Po zakończonym rajdzie, na teren Park Słupna, gdzie będzie można skorzystać z bezpłatnego znakowania rowerów, by dodatkowo zabezpieczyć rower przed kradzieżą.

Każdy rower otrzyma „unikatowy” numer, który następnie zostanie ujęty w rejestrze oznakowanych rowerów, prowadzonym przez KMP w Mysłowicach.
Znakowanie – grawer powoduje zmiany w strukturze materiału, dzięki czemu można go wykryć nawet po zatarciu znaków na powierzchni.

Do akcji znakowania roweru może przystąpić pełnoletni mieszkaniec Mysłowic (osobom nieletnim musi podczas znakowania towarzyszyć rodzic lub opiekun prawny).

Znakowany rower MUSI POSIADAĆ podstawowe wyposażenie; aby oznakować rower OBOWIĄZKOWO należy posiadać przy sobie dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający własność jednośladu (warunek konieczny!).

Gorąco zachęcamy mieszkańców Mysłowic do oznakowania roweru!

Pozostałe informacje oraz regulamin dostępne są pod TYM linkiem.

Wydarzenie na FB