Finał Finałów Deichmann Minimistrzostwa 2018

W dniach 22-24 czerwca w Wałbrzychu odbył Finał Finałów ogólnopolskiego turnieju Deichmann Minimistrzostwa 2018. W turnieju Mysłowice reprezentowały drużyny, które wygrały eliminacje w naszym mieście, w kat. U-9 Anglia (szkółka piłkarska GKS Gieksa Katowice) oraz w kategorii U-11 Meksyk ( GKS Gieksa Katowice). Obydwie drużyny spisały się bardzo dobrze na tle najlepszych drużyn z całego kraju w swoich kategoriach wiekowych.

W kategorii młodszej Anglia przegrała dopiero w półfinale z drużyną z Krosna , a w meczu o trzecie miejsce nie dała szans przeciwnikom i wywalczyła najniższy stopień podium. W kategorii U-11 drużyna Meksyku uległa dopiero w Finale drużynie Indii ze Szczecina (Pogoń Szczecin) 2:4 i zajęła drugie miejsce w turnieju. W turnieju finałowym wzięło udział 32 drużyny w kat. U-9 i 32 w kat.U-11, przypomnijmy ,że dla zwycięzców turnieju czeka wyjazd na mecz ligi mistrzów.