Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu oraz Puchar Polski Judo

Po kolejnym roku pracy, zawodnicy UKS JUDO Mysłowice wzięli udział w Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu. Tym razem, najlepsi zawodnicy Polski w tej dyscyplinie walczyli o tytułu i medale w Sochaczewie. Wszyscy (7) zawodnicy UKS-u brali już udział w mistrzostwach kraju. Dla niektórych jednak był to debiut w (nowej) kategorii wiekowej.

Jak wiadomo, trudniej jest obronić tytuł niż go zdobyć. Tym bardziej więc cieszą fantastyczne wyniki naszych sportowców. Tytuły Mistrzów Polski obronili: Jakub DZIEDZIC i Igor KOZIK, Tytuły Wicemistrzów Polski obroniła (Zawodniczka, Opiekunka i Trenerka naszej grupy) Dominika NOWICKA. Poprawił swój wynik sprzed roku aktualny Mistrz Polski – Piotr ZDRODOWSKI. O medal „otarł się” kolejny nasz zawodnik – Patryk ZDRODOWSKI, który przegrał niestety przegrał walkę o III miejsce.

W tej samej kategorii, Marcin WŁOKA wygrał bój w „małym finale” i zdobył swój upragniony (brązowy) medal. Ostatnim medalistą klubowym został debiutant w grupie Juniorów – Jakub SMAGA. Tak więc, dzięki solidnemu przygotowaniu, plon medalowy był jak zwykle obfity. Oto szczegółowe wyniki naszych zawodników:

Mistrzowie Polski to:

  • Jakub DZIEDZIC (w kat. U18 / 60kg)
  • Igor KOZIK (w kat. U15 / 41kg);
  • Piotr ZDRODOWSKI (w kat. U15 / 60kg);

2 srebrne medale i tytuły Wicemistrza Polski przywiozła z Sochaczewa Dominika NOWICKA (w kat. U21 / 55kg oraz w kat. Senior / 55kg)

Brązowy medal za III miejsce wywalczyli:

  • Jakub SMAGA (w kat.U18 / 81 kg);
  • Marcin WŁOKA ( w kat. U18 / 60 kg)
  • Wysoką, V pozycję zdobył Patryk ZDRODOWSKI (w kat. U18 / 60 kg).

W czasie, kiedy nasi chłopcy wraz z Dominiką walczyli w najważniejszej imprezie ju-jitsu w kraju, nasza jedyna kadetka stawiła się wraz z trenerem Ryszardem DZIEWULSKIM na tatami, w Centralnym Ośrodku Sportu, w Szczyrku, aby walczyć o limity udziału w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Judo. Alicja Gowarzewska wygrał na tym pucharze Polski wszystkie swoje walki i zdobyła złoty medal za I miejsce i kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży (Mistrzostwa Polski).