Iiiihaaaa szalona przygodo!

26 marca w Szkole Podstawowej Sportowej odbył się dzień tematyczny: the Wild West Day! Tego dnia szkolne korytarze zamieniły się w scenerię rodem z prawdziwego westernu. Dzieci nie były zwykłymi uczniami tylko kowbojami, szeryfami oraz Indianami na których czekały liczne atrakcje.

Uczniowie w tym dniu mieli okazję pomalować swoje twarze w barwy plemienne oraz skorzystać z licznych gadżetów do robienia zdjęć. Na każdej przerwie śmiałkowie mogli losować pytania związane z Dzikim Zachodem oraz językiem angielskim. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana pyszną gwiazdą szeryfa. Uczennice trenujące taniec przygotowały układ taneczny w stylu country, który prezentowały podczas przerw oraz zachęcały do naśladowania kroków.

Spokój panujący na lekcjach zakłócał bandyta, na którego był wydany list gończy. Szeryf przy pomocy cennych informacji uzyskanych od uczniów odnośnie kryjówki bandyty złapał ostatecznie zbira. Koniecznie trzeba dodać, że uczniowie czterech klas skuszeni przez bandytę sztabką złota ukrywali go w swoich klasach:)

W okolicach godziny 12:00 czyli w  południe odbył się pojedynek na głupie miny. Obyło się bez rannych ale niektórych mogły boleć twarze ze śmiechu. Niemałym wyzwaniem było zarzucenie koledze/ koleżance kapelusza kowbojskiego na głowę oraz przypięcie nowo wybranemu szeryfowi gwiazdy mając zasłonięte oczy. Dla miłośników literatury wystawione było stoisko z książkami nawiązującymi tematyką do szkolnego dnia Dzikiego Zachodu. Książki rozeszły się niczym ciepłe bułeczki. Przygotowano dla uczniów westernową krzyżówkę oraz zabawę polegająca na odszukaniu czterech bandytów, których wizerunki znajdowały się na plakatach „Wanted”.

W ten szalony dzień nie mogło zabraknąć konkursu dla uczniów utalentowanych plastycznie. Zadaniem konkursowym było wykonanie makiety wioski indiańskiej. Uczniowie wykonali piękne prace! I miejsce otrzymała Julia Krupińska, II miejsce Lucyna i Piotr Gąsior a III miejsce otrzymała praca Bruna Przewoźny.

Organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców oraz cudowną atmosferę i świetną zabawę.

Katarzyna Ochmańska, Jolanta Gutowska oraz Magda Babicz