Judocy na zagranicznych turniejach

Do Hiszpanii, Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się z naszą Juniorką Młodszą – Alicją GOWARZEWSKĄ, na puchar Europy Kadetów. Wśród 471 zawodników całego świata  (w tym – z Afryki i obu Ameryk) walczyły 3 Polki, w tym – jedna Mysłowiczanka.

Ala stoczyła 5 walk i zajęła wysoką, 5 pozycję przegrywając tylko ze srebrną i brązową medalistką zawodów. W ten sposób zdobyła pierwsze punkty w światowym rankingu,
w swojej, nowej kategorii wagowej i przywiozła oczywiście kolejne, cenne doświadczenia sportowe.

Kolejny, zagraniczny wyjazd zaliczyły 2 młodsze zawodniczki naszego klubu. Iga FROSZTĘEGA i Sandra SZAŁKIEWICZ wybrały się na jeden z najbardziej wymagających turniejów tej części Europy – Grand Prix Ostrava. W tym, bardzo mocno obsadzonym turnieju, nasze dziewczyny zajęły wysokie pozycje. Iga FROSZTĘGA pokonała wszystkich, swoich przeciwników zdobywając złoty medal za I miejsce. Sandra SZAŁKIEWICZ wywalczyła wysokie 5 miejsce turnieju.