Coroczny turniej piłki siatkowej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych rozstrzygnięty!

Jak co roku uwieńczeniem całotygodniowego trenowania dziewcząt w ramach zajęć sportowych z Silesią Volley podczas ferii zimowych był turniej piłki siatkowej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizacja nie byłaby możliwa dzięki współpracy z MOSiR Mysłowice, który ufundował medale oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Po blisko trzygodzinnych zmaganiach w dwóch kategoriach wiekowych turniej został rozstrzygnięty. Pierwszą kategorię stanowiły dziewczęta z klasy VI, które rozegrały między sobą 5 meczy systemem „każdy z każdym” grając małe gry, natomiast starsze koleżanki walczyły już szóstkami i w tej kategorii grały uczennice z VII klasy, II i III gimnazjum, które rozegrały mecze i rewanże między sobą. Była walka, emocje, nagrody a przede wszystkim świetna zabawa! Wszystkie dziewczęta opuściły halę z medalami i słodkościami.

Końcowe wyniki:

I kategoria – klasy VI:

I m-ce – Bocian Oliwia
II m-ce – Linke Oliwia i Szewczyk Julia
III m-ce – Stępnik Julia i Rojek Natalia

II kategoria – klasy VII SP – III G

I m-ce – klasa III gimnazjum (Banasiak Dorota, Chyc Martyna, Domachowska Kasandra, Gnerich Aleksandra, Mazurek Marta, Patałąg Julia, Urbańczyk Martyna)
II m-ce – klasa II gimnazjum (Badura Natalia, Bołdys Julia, Klama Wiktoria, Pluta Natalia, Sędłak Martyna, Wylotek Wiktoria)
III m-ce – klasa VII SP (Bryja Julia, Majdosz Patrycja, Stępień Sonia, Wichary Zofia, Zonik Julia, Żyła Dominika,

Dodatkową niespodzianką na zakończenie turnieju była możliwość przyznania nagród MVP bezpośrednio przez drużyny rywalizujące między sobą!

I tak, MVP zostały:- Julia Stępnik rocznik 2005, Zofia Wichary rocznik 2004, Klama Wiktoria rocznik 2003, Urbańczyk Martyna rocznik 2002. Dziękujemy również sędzinom za pomoc – Gaszczyk Agacie i Szczepaniak Katarzynie!

Zapraszamy za rok!!!