VII Mistrzostwa Miasta Mysłowice w Judo

UKS Judo Mysłowice

W niedzielę, 26.11.2017 odbywały się w naszym mieście VII Mistrzostwa Miasta Mysłowice pod patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice. W uznaniu wzorowej organizacji turniejów w poprzednich latach, patronat honorowy objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Z roku na rok przybywa do nas świętować judo coraz więcej sportowców. Tym razem z 34 klubów, całej Polski, Czech i Słowacji zgłosiło się 413 zawodników. Dwunastu z nich to zawodnicy prawdopodobnie najlepszego klubu sportowego judo na świecie – UKS JUDO Mysłowice.

Złote medale za I miejsce wywalczyli:

Kamil HULIN

Alicja JANECZKO

Sandra SZAŁKIEWICZ

Srebrne medale za II miejsce zdobyli:

Iga FROSZTĘGA

Halina RYDZIKOWSKA

Piotr ZDRODOWSKI

Brązowe medale za III miejsce to trofea:

Filipa CYGANA

Igora KOZIKA

Natalii RUSIN

Roksany WITEK

Oprócz 10 medalistów, na sześciu tatami walczyli również: Adam ŚLĘZAK i Miłosz MAZUR. Tym razem, mimo ambitnie prowadzonych walk, nie dotarli niestety do strefy medalowej.

Podczas zawodów, zarząd klubu, trenerzy, zawodnicy i rodzice przeżyli smutną, aczkolwiek doniosłą okoliczność – pożegnanie wieloletniego trenera, a wcześniej – zawodnika: Mariusza FIGLUSA, który z powodów osobistych opuszcza nasz klub. Prezes klubu, trener Ryszard DZIEWULSKI w mieniu zarządu oraz wszystkich członków klubu wręczył mu pamiątkową paterę. Wzruszeni zawodnicy (nawet ci, którzy już nie trenują), w podziękowaniu, darowali trenerowi najważniejsze medale, jakie zdobyli w swojej karierze sportowej.

Szczegóły przebiegu turnieju, wyniki zawodów czy fotorelację z zawodów można znaleźć na klubowej stronie www.judomyslowice.eu Tutaj możemy tylko pogratulować zawodnikom i trenerom pięknych walk i zdobytych trofeów oraz perfekcyjnie przygotowanego turnieju.

Miłośników statystyk zapraszamy do szczegółowych wyników z zawodów dostępnych tutaj.

Entuzjastów fotografii sportowej zapraszamy tutaj.

materiały: UKS Judo Mysłowice