Sport szkolny: siatkówka w szkołach podstawowych rozstrzygnięta

23 stycznia 2024 roku miały miejsca ostatnie zawody w ramach sportu szkolnego przed feriami. W hali przy ulicy Jasińskiego uczniowie klas starszych Szkół Podstawowych brali udział w finałach miejskich siatkówki Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W rundzie eliminacyjnej szkoły zostały rozlosowane do czterech grup. Do finałów awansowały najlepsze zespoły rundy eliminacyjnej. W pierwszym etapie najlepsze okazały się: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Szkoła Podstawowa nr 14.

Los w pierwszym półfinale skrzyżował „Jedynkę” z SP 9. Wyrównana pierwsza partia finalnie przyniosła wygraną 2 punktami różnicy dla SP 1, w drugiej górą byli uczniowie z Armii Krajowej.

Do rozstrzygnięcia starcia potrzebny był tie-break. W nim lepsi okazali się uczniowie z Wielkiej Skotnicy. W drugiej grze półfinałowej także do wyłonienia finalisty potrzebny był trzeci set. Ostatecznie „bilet” do pojedynku o złoto wywalczyła „Czternastka”.

Wyniki półfinałów:

  • SP 1 – SP 9 2:1 (25:23, 20:25, 15:10)
  • SP 14 – SP 6 2:1 (25:17, 22:25, 15:7)

Wielkie emocje towarzyszyły w dalszym ciągu w „małym finale”. Zacięta walka pomiędzy SP 6 oraz SP 9 zakończyła się wynikiem 23:25. Pełną dominację w drugim secie przejęli uczniowie „Dziewiątki”, co przyniosło trzeci już tego dnia tie-break, a w nim przebudzili się uczniowie z Armii Krajowej, zapewniając sobie brązowe medale.

Wynik – mecz o 3 miejsce:

  • SP 9 – SP 6 2:1 (25:23, 11:25, 15:7)

W ostatnim wtorkowym starciu „Jedynka” podejmowała SP 14. Co warto odnotować w tegorocznej rywalizacji siatkarskiej, to już trzeci finał dla uczniów „Czternastki”. Tym razem złote medale przypadły jednak zawodnikom z Wielkiej Skotnicy, którzy w dwóch setach uporali się z oponentami.

Wynik – finał:

SP 1- SP 14 2:0 (25:19, 25:15)

Klasyfikacja końcowa:

  1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1
  2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9

To już koniec zmagań szkolnych tuż przed przerwą zimową. Wszystkim mysłowickim Szkołom Podstawowym bardzo dziękujemy za udział w siatkarskich zmaganiach w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Medalistom gratulujemy, a za wszystkich reprezentantów Mysłowic trzymamy kciuki w dalszych etapach rozgrywek.